Mä tarvitsen apua :´´(
Tein jotain kamalaa mun pikkuiselle. Ei tää voi jatkua näin..mä palan
ihan loppuun kotona. Mies ei tajua yhtään kuinka rankoilla olen kotona
vaan juoksee omissa riennoissaan. Mihin mä soitan ja mitä seuraa, kun
kerron, että olen tehnyt pahaa lapselleni. Ei osaa vielä kertoa tapahtu-
neesta muille, mutta traumat varmasti jää:( Sen pienen hetken en vaan
kyennyt hillitsemään tunteitani.
Kommentit (10)
Eikö ole kamalaa vai??? Mä voisin tappaa itteni hitto soikoon. Vaan siksi
että toinen huutaa, niin saa kärsiä tällaseta äidistä vai ei kai mua enää
voi äidiksi kutsua. Onnekis ei jäänyt lapselle mitään jälkiä. Mutta se
katse jonka lapsi loi minuun hätääntyneenä. Sitä en unohda koskaan,
eikä varmasti lapsikaan. Sisar näki kaiken tämän ja hänestä se oli hau-
skaa. Selitin äsken, ettei äiti olisi KOSKAAN saanut tehdä sellaista.
Hyvä jos kertoo päiväkodissa, niin saan ainakin apua jos en sitä itse
pysty hakemaan...
huomenna soitat välittömästi perheneuvolaan ja varaat ajan. ja sitten tilaat paikalle kaupungin/kunnan kodinhoitajan, tai MLL:n hoitajan ja menet lenkille tai jotain.
itse asiassa ihan ensimmäiseksi sinun pitäisi puhua asiasta miehesi kanssa. hänen kuuluu ottaa vastuu lastenhoidosta siinä missä sinunkin. tämä ei ole neuvottelukysymys, eli se on ilmoitusasia, ei kyselyä ja anelua vaativa juttu.
No mut tehty mikä tehty. Hae apua! Soita neuvolaan ja kerro, että sinua pelottaa kun olet niin hermoromahdusksen partaalla. Jos he jättävät sinut ilman apua voit syyttää heitä seuraavalla kerralla kun jotain tapahtuu!
Sieltä sain apua, kun neuvolassa kuitattiin vain normaaliksi. Poika oli parikuinen kun rupesin näkemään näkyjä että vahingoitan sitä teräaseella enkä uskaltanut enää olla vauvan kanssa kahden kotona.
Ei varmasti halua myöntää, että vaimoke on täys idiootti! -ap-
Minkä ikäinen lapsi? Aika pieni jos ei kerta itse osaa vielä kertoa! Voi herranjumala nainen, onko sulla järkeä päässä??? Miten kehtaat katsoa itseäsi edes peilistä? Ymmärrän kyllä, jos on jotain mielenterveysongelmia, mutta kait viimeistään NYT tajuat hakee apua! Äläkä kerro miehellesi, et sä sen apuun voi luottaa. Kyllä sekin herää todellisuuteen sitten kun ulkopuoliset puuttu!
Huomenna heti AAMUSTA sä otat yhteyttä johonkin auttavaan tahoon, ja kerrot ITSE mitä olet lapsellesi tehnyt!
He ottavat sinne " äidin lapsineen" turvaan, ihan vaan äitiä itseään turvaan. Saat sieltä apua ja tukea ja asua niin kauan kuin haluat.
Eikä siitä mitään seuraa.
Soita edes sinne kysy!
T:siellä töissä oleva:)
Muille lapsistani en pystyisi koskaan tekemään vastaavaa en edes
tukkapöllyä antamaan. Miksi tää yksi saa mun hermot niiin riekaleiksi?
En tunne muutenkaan häntä kohtaan niin suurta rakkautta ja hellyyttä,
kuin muita lapsiani kohtaan. -ap-
Pelottaa, että teet jotain vielä julmempaa. Ei ne lapset tahallaan ole kirkuvia paholaisia... Mulla on kolme sellaista ja neljännen luoja otti kesken kaiken pois, vaikken koskaan ole mitään pahaa tehnyt, en lapsille tai muillekaan. Hae apua pliis!!!
Tuskin se nyt niin kamalaa on ollut, mitä olet tehnyt!