Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kumpi parempi pankki: Aktia vai Nooa?

Vierailija
07.03.2006 |

Olen Aktiassa mutta esim. Nooassa on säästötileille isompi korko.

Miten palvelumaksut? Aktiassa kortti ja internetpankki vissiin maksavat reilu 5 E/kk, miten Nooassa?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
07.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Esim. Helsingissä (olikohan Kalevankadulla?) on Suupohjan osuuspankki, jossa asiakaspalveluun ei tarvitse jonottaa ja meillä ei tällä hetkellä kk-maksua ollenkaan kun on lainaa tai esim. jos on säästöjä yli 3000 euroa (?).



Korot ym. kilpailukykyiset, ainakin meillä näin asuntolainan korkojen kanssa. Suosittelen!! Parempaa pankkia en ole aikoihin nähnyt!

Vierailija
2/4 |
07.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

haluan kuitenkin että palvelut ovat lähellä ja esim. Nooassa niin palvelumaksut ovat kait ilmaisia kun on lainaa tai tarpeeksi isot säästöt?

Löytyykö täältä Nooan asiakkaita? Oletteko olleet tyytyväisiä?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
07.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

esim. uuden kortin voi saada postitse tms. Kysele paikkakunnaltasi muita pieniä pankkeja. Ehkäpä tuo Nooakin vois olla hyvä, ainakin kovasti mainostivat aikoinaan, en muuten tiedä.

Vierailija
4/4 |
07.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja ihan tyytyväinen olen ollut. Avasin tilin jo kauan sitten ja silloin oli tarjouksena tili ilman kk-maksuja, joten niistä en tiedä. Silloin harvoin kun olen käynyt konttorissa, sielä ei ole ollut ikinä muita asiakkaita, joten jonotella ei ole tarvinnut ja palvelu on ollut tosi ystävällistä ja kiireetöntä. Saamamme asuntolainatarjouskin oli hyvä (ei siis vielä ole lainaa otettu). Tavallisesti käytän nettipankkia (joka säästöpankkien yhteinen). Eli suosittelen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi kuusi