Millaista liikuntaa harrastatte, joilla raskausviikkoja 30+ ?
Itse olen ollut viime vuodet todella laiska liikkumaan, mitä nyt hengästyy kahden lapsen äitinä, mutta nyt olen päättänyt tehdä jotain muuttaakseni elämääni! Joskus nuorena olen harrastanut kaikenlaista liikuntaa, jopa kilpaillut, joten ihan outoa liikkuminen ei ole.
Nyt tekisi mieli aloittaa sulkapallo ja kuntosalilla käynti, mutta raskausviikkoja on kasassa jo tuo 30..voinhan tietty aloittaa ihan rauhallisesti (ja kai pitäisi aloittaa vaikken olisi edes raskaana..), mutta lähinnä mietityttää tuo sulkkis..? Uskallanko pelata? Kyllähän tuo mies varmaan suostuu tämän loppuraskausajan ihan vaan pallottelemaankin...;) Jospa sitten synnytyksen jälkeen alkaisi läiskimään ihan kunnolla! :)
Ikää mulla 27, joten korkea aika laittaakroppa liikkeelle.;)
Kommentit (3)
esim sulkiksessa on yllättävän repiviä liikkeitä.
Itse poljin kuntopyörällä ja kävin kävelyllä tuossa vaiheessa.
Itse hiihdän jäällä rauhallisesti ja käyn rauhallisessa jumpassa. Kävellessä puhun aina puhelimeen, muuten kävelen liian kovaa ja sitten supistaa. Rv nyt 32 ja risat.
Itse käyn kävelyllä ja esikoinen kyllä pitää hyötyliikkeessä koko päivän =)
Mulla rv31+4