Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miksi asuntoa myydään vain yksityisnäytöissä?

Vierailija
28.09.2016 |

Ymmärrän, jos kyseessä on joku luksushuoneisto, että sinne ei haluta julkiseen näyttöön ihmisiä pelkkää uteliaisuuttaan, mutta miksi tavallisen perheen tavallinen koti on vain yksityisnäytöissä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
28.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koska sinne halutaan oikeasti kiinnostuneita katsojia. Koska kun välittäjä on siellä niiden oikeasti kiinnostuneiden ihmisten kanssa, pystyy asunnon asiat oikeasti käymään läpi. Eikä tarvitse vastailla kommentteihin miksi täällä on valkoinen matto, meillä tuossa naapuriasunnossa on musta.

Vierailija
2/3 |
28.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Monissa tapauksissa niissä tavallisissakin kodeissa käy uteliaat naapurit katsomassa, millaista naapurissa on ilman minkäänlaista aikomusta ostaa yhtään mitään. Avoimeen näyttöön tulee myös lähiseudun asukkaita ohikulkiessaan, kun huomaavat, että on näyttö, vaikka ei ole mitään aikomusta tai tarvetta ostaa asuntoa. Kaikki eivät tätä halua. Olen törmännyt jopa siihen, että omistajalle on ilmoitettava ennen näyttöä sinne tulevien ihmisten nimet.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
28.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan tyhmä kysymys. Eikö ole mahdollisen ostajankin kannalta jopa parempi, että näytön voi sopia pitkälti omien menojen mukaan?

Meillä kun oli asunto myynnissä (myin itse), niin julkisiin näyttöihin ei tullut ketään! Pidin kaksi julkista näyttöä, toisen sunnuntaina päivällä ja toisen arki-iltana.

Sitten lopulta päädyin sopimaan vain yksityisnäytöt kiinnostuneiden kanssa. Omat aikataulut salli näytön tosi nopeastikin. Sain asunnon myytyä.