Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miksi Suomessa on heti "kateellinen" jos ei pidä samasta kuin muut?

Vierailija
27.09.2016 |

Onko se jokin kulttuuriin liittyvä juttu? Tuli mieleen tuosta Saara Aalto keskustelusta eilen, mutta sama ilmenee monessa asiassa. Jos ei ole samaa mieltä, ja uskaltaa sen sanoa, on heti kateellinen milloin mistäkin asiasta. Eikö se ole päinvastoin niin, että ihminen joka on tyytyväinen omaan elämäänsä ja varma itsestään, uskaltaa olla eri mieltä kuin suurin osa ihmisistä? Varsinkin asiat, kuten musiikki, ruoka, muoti, taide jne, jokaisella on toivottavasti oma mieltymyksensä.

Ei, en pidä Saara Aallon kasvoista, tyylistä, äänestä enkä näistä keskusteluista täällä (jotka ovat selkesäti Sanoma konsernin luotsaamia ohjelman katsojalukujen kalastamiseksi),ja en haluaisi olla kuten Saara Aalto, tai hänen kumppaninsa. En pidä myöskään mämmistä, Eppu Normaalista, tanhusta, Rasmuksesta tai HIM:istä. En kuitenkaan haluaisi olla ko.bändien jäsen. Pidän samban tanssimisesta, salsa - ja lattarimusiikista, hiit-treenistä,espanjan kielestä, auringosta ja historiasta. Ja noita asioita harrastan sitten aktiivisesti.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
27.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koska jotkut ihmiset ovat yksinkertaisesti niin tyhmiä, että eivät voi ymmärtää tai käsittää muilla olevan erilaisia mielipiteitä. Heidän mielipiteensä on heidän mielestään niin tärkeä, että eri mieltä olevat .. kateellisia.

Minäkään en pidä Saara Aallosta. En halua edes nähdä kuvia hänestä eikä "maailmanmenestys" voisi vähempää kiinnostaa. Toivon, että Alma lyö ulkomailla läpi. Minä pidän hänestä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla