Se suvi miinalahna selitti eilen että on perfektionisti ja kaikessa pitää olla paras?
Niin missäs se on menestynyt? Mallinhommia tehnyt niinkuin on moni muukin... Monena vuonna luin naistenlehdistä että oikikseen aikoo päästä ja lukenut ainakin kahtena vuonna, vaan onpa tainnut antaa periksi sen suhteen kun ei päässyt lukuisista yrityksistä huolimatta,,,
Kommentit (13)
" ja mä haluun täältä ulkomailta pois, onneks äitee on luvannut tehdä kinuskikakkua ja pitsaa, kun täällä joutuu vaan syömään jotain muka hienoja pöperöitä ja juttelemaan fiksuja..."
Siinä kunnianhimoa ja perfektionismia a´la Miss Suomi.
Suvi Miinala on yks kauneimpia missejä mitä meillä on ollut pitkään aikaan ja on tosi hienon uran tehnyt missistä malliksi. Luonnossa vielä huomattavasti upeampi mitä lehdissä tai tv:ssä. Tosin tanssia ei hirveesti osaanut mutta kyllä varmasti jännityksen piikkiinkin voi jäykkyyttä laittaa. Ei se Leena Harkimokaan mikään rennon letkeä siellä ollut.
Vierailija:
Luonnossa vielä huomattavasti upeampi mitä lehdissä tai tv:ssä.
Olin messuilla hänen vieressään ja ei olisi voinut sanoa, kumpi meistä on malli... Niin tavis luonnossa kuin olla ja voi.
Toisen mielestä upea voi olla toisen mielestä kauhistus!
Esimerkiksi mun mies sanoi että Miinala on kolkko,eikä sytytä yhtään.Ihminen voi olla kaunis,muttei välttämättä kiinnostava.Suvissa ei ole särmää mitä esim.Lolassa on.
ole, mutta erittäin kaunis nainen.
Vierailija:
Olin messuilla hänen vieressään ja ei olisi voinut sanoa, kumpi meistä on malli... Niin tavis luonnossa kuin olla ja voi.
että yrittää kovasti olla täydellinen. Ei välttämättä silti onnistu. Kyseessä on luonteenpiirre, ei mikään kykyjä kuvaava seikka.
Faktat on faktoja joo, mutta puolustukseni ei pohjatunutkaan oikkis-asiaan, vaan ylipäätänsä sävyyn josta hänestä kirjoitettiin. Vaikka kuinka onkin julkisuuden henkilö, niin ihmettelen sitä jatkuvaa kateellisten panettelua, jos on vähänkin kaunis ja fiksu. Totuus on kuitenkin se, että Suvi itse ei alentuisi sössöttelyyn ja alentaviin kommenteihin.
Hän on todellakin elegantti, hyvät KÄYTÖSTAVAT omaava nainen. Siinä sullekin vähän naisen-mallia.... ;)
15
mutta mitä ne on ne kamalat arvet Miinalan kasvojen oikealla puolella, sekä käsissä ja selässä? Ihmekös häntä aina kuvataan vain edestä päin.
sanoo kateellinen tavislahna.