Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pesäpalloa ja kuntoilua

Vierailija
15.09.2016 |

Pesäpallo

TS
"Kaksi miestä yrittivät tappaa kolmannen pesäpallomailoilla hakaten Espoossa kesäkuussa.

Espoon käräjäoikeus tuomitsi torstaina Bengin Tanriverdin, 38, ja Ahmet Vurgunin, 49, tapon yrityksestä. Molemmat tuomittiin kolmen vuoden ja yhdeksän kuukauden vankeusrangaistuksiin.

Oikeuden mukaan kotiin menossa ollut uhri oli kotiovellaan, kun miehet kävivät hänen kimppuunsa ja alkoivat hakata pesäpallomailoilla.

Hakkaamisella oli useita silminnäkijöitä, jotka myös hälyttivät paikalle poliisin ja ambulanssin. Tuolloin Tanriverdi ja Vurgun pakenivat paikalta.

Oikeudenkäynnissä uhri arveli teon motiiviksi koston, joka liittyi sukulaissuhteisiin."

Kuntosali

I-S
"Azimi on tuomittu elinkautiseen vankeusrangaistukseen 17-vuotiaan lenkkeilijätytön murhasta ja törkeästä raiskauksesta. Azimi raiskasi uhrinsa Ulvilassa ja poltti tytön elävältä Kokemäellä. Vaasan hovioikeus vahvisti Azimin elinkautisen tuomion pari viikkoa sitten.

Hussein on tuomittu mm. 15-vuotiaan murhasta ja 13-vuotiaan raiskauksesta."

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
15.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kummallinen unelma joillakin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän yhdeksän