Power Point -apua!
Teen esitystä, jossa yksi ns. päädia ja siinä on hyperlinkit esityksen muihin dioihin. Kysymys: mitä teen, että esitys palaa hiiren klikkauksesta aina takaisin päädiaan sen sijaan, että se siirtyisi seuraavaan diaan? Se voisi olla "näytä ja palaa", mutta tämäpä on harmaana, eli en saa ruksia siihen!
Kommentit (4)
Kiitos vinkistä! Tämä voisi toimia muuten, mutta muutoin siihen diaan, josta palataan, pitäisi valita joku objekti hyperlinkiksi, mikä ei taas oikein toimi/näytä hyvältä. Mutta jos en nyt muuta keksi niin teen niin, tämä ei tullut mieleen. :)
Objektinahan toimii mikä vaan - vaikka taustan värinen laatikko - kunhan vaan sitten muistat missä se laatikko on.
Aivan, mut kun en tee esitystä itselleni, joten pitäisi palautua ihan vain klikkauksesta. :) Valitettavasti koko diaa ei voi valita objektiksi.
En keksi muuta kuin että teet jokaiseen diaan (tai "slide masteriin") hyperlinkin takaisin päädiaan.