Ihanaa kevät on pian täällä
Kommentit (4)
Häh? Nythän just tuli ensilumi. Onnea vuodelle 2118!! Zegeliitto onnittelee.
Joo, sitten 7 kuukauden päästä, eli helmikuussa. Kunnon talvea ei tule, koska ilmat ja meret ovat nyt niin lämpimiä, etelään ei välttämättä talvea ollenkaan. Hypätään syksystä suoraan kevääseen.
No, onhan se 7 kuukautta toki lyhempi aika kuin vaikka raskausaika, eli kyllä se kevät tavallaan on jo aika pian täällä.
Hyvältä näyttää talven sääennuste Suomeen. Kartat hehkuvat punaista. Esimerkiksi tuollaisella joulukuulla, mitä on ennustettu, ei välttämättä kannata lunta jouluksi paljon odotella. +5 tai +10 astetta jouluna lämpötila, veikkaan. Jos jotain sataa, niin se on vettä. Aurinkokin ehkä voi hetken siinä lyhyenä valoisana aikana paistaa.
http://www.cpc.ncep.noaa.gov/products/CFSv2/htmls/euT2me3Mon.html
GKLLLL TTORRVVV LSSLÖÖ-R333A\+ dlfk§½akdlQQ
Koodattu muinaiskielelle nimeltä suomi (kielen puhuminen lopetettiin 2190-luvulla):
Hyvää. aallonpituuksien. 380–700. nm. kasvua. te. Telluksen. hominidi-hiiliorganismit. vuodessa. 2016.
Teillä on aika hidas internet-yhteys.