Mitä tekisit, jos naapurisi vakoilisivat sinua?
Kyttäisivät systemaattisesti milloin tulet ja menet ja nauraisivat sinulle?
Kommentit (16)
Olen varautunbut naapurien vakoiluun rakentamalla disinformaatiota syöttävän persoonallisuuden ja elinympäristön. Todellisuudessa elän aivan erilaista elämää, kuin miltä näyttää, ja naureskelen naapureille luomalleni mielikuvalle.
Ihan sama. Ehkä voisin järjestää jotain hupiteatteria heille, jos oikein kyttäisivät.
Lisäisin tupakointia. Olen lähes lopettanut, mutta parvekkeella voisi kessutella ne vähätkin.
Tarkistaisin varmaan olenko psykoosissa.
Tekisin jotain tosi epäilyttävää. Esim. kutsuisin vieraita miehiä kotiini ja kaivelisin kuoppia pihaani ja kanniskelisin suuria jätesäkkejä. Siinä voisivat pohtia, että mikä meininki ja me mieheni kanssa naureskeltaisiin heille.
Just tekisin jotain tosi hullua. Niin että niillä olis kytättävää, normaalisti kun en vietä mitenkään mielenkiintoista elämää, mutta tulishan siinä haastetta kun jotku oikein kyttäämällä kyttäis :D
Tai sit kyttäisin takaisin, ostaisin kiikarit, ja mustissa vaatteissa hiippailisin pusikoissa :D radiopuhelimella pitäisin yhteyttä mieheen joka päivystäis kotkanpesässä, eli meidän olkkaris...
nnaaapurit kirjoitti:
Kyttäisivät systemaattisesti milloin tulet ja menet ja nauraisivat sinulle?
Mä ainakin tappaisin ne. Ruumiit raiskaisin.
Nakuilen kotona sen verran paljon, että kyttäämiseni lienee epämiellyttävää, jos ei oo joku pervo kyseessä :D
Meillä on naapurikyttääjä. Laitoin partsin ikkunan kiinni, niin ei enää päässyt kuuntelemaan puhelinkeskuskeluani, kun parvekeemme on kuuloetäisyydeltä hänen ikkunasta. Sen jälkeen avasi sälärit että voi sentään stalkata. Naurattaa koko tyyppi 😂
Meillä oli rivarissa kyttääjä naapurit. Kerran hyppäsin yhtiön pihalla olleeseen lasten kahluualtaaseen kun he olivat takapihallaan, ihan vain nähdäkseni heidän reaktionsa. No, tekivät rikosilmoituksen kotirauhanhäirinnästä. Vielä tänä päivänäkin ihmettelen miksei se häirinnyt muita naapureita, jotka asuivat jopa lähempänä tätä kyttääjä pariskuntaa.
Vierailija kirjoitti:
Nakuilen kotona sen verran paljon, että kyttäämiseni lienee epämiellyttävää, jos ei oo joku pervo kyseessä :D
Hah, hah. :D Mä olen myös usein alasti. Mahtaa olla hehkeää katsella keski-ikäistä miestä. Ei vaan usein jaksa suihkun jälkeen pukea ja tämä on aika kuuma asunto. Kyllä "sekin" erottuu jos on tarpeeksi tehokas kiikari tai kaukoputki.
Babyuniversumeissa ei meille naureta!
Jee, naapurin setä häiriköi (stalkkaa ja mustamaalaa) mua netissä. Toivottavasti ei nähdä enää ikinä missään! Ja juu ei, en ole puusilmä (en ole vaan kiinnostunut), ei ole aspergerpiirteitä (olen vain introvertti), en ole aseksuaali (mitä vittua?!!) ja ei, en ole masentunut. Joten voisitko jättää minut rauhaan? Ja todellakin, voisitko myös lopettaa minuna kirjoittelun, olet tehnyt sitä jotain kymmenen vuotta? Kirjoittelusi takia irtisanouduin töistäni, ja masennuin yms. muuta pahaa. En ole todellakaan kiinnostunut, naapurin setä, koita ymmärtää se.
Ja vielä, ei ole todellakaan mukavaa lukea haukkumista netistä omasta ulkonäöstä tai pukeutumisesta, miesmausta yms. Ylipäänsä mitä se kuuluu kenellekään muulle? Mitä olet ajatellut voittavasi tekemällä pahaa jollekin käytännössä ihan tuntemattomalle ihmiselle?? Olet varmasti todellakin voittaja.
Eipä niille mitään mahda. Me ollaan kun ei huomattaiskaan naapurin kyttäkaksikkoo. Itsensä ne vaan nolaa, kun kyykkii rajakuusien alla ja kännykkä pärähtää soimaan taskussa:)