Onko Iltalehden toimittaja palstan ikis, vai joku muu palstamamma? "Kuvaaja ikuisti karhujen "esileikit ja parittelun" - vanhempi uroskarhu nuoremman naaraan kimpussa".
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016070221832401_uu.shtml
Otsikon tekstin perusteella ainakin viihtyy palstalla.
Kommentit (19)
Säälittää nuori naaraskarhu, joka vain miehiä miellyttääkseen alistuu vanhemman uroskarhun astuttavaksi!
Hakee vain hyväksyntää mutta katuu myöhemmin!
Uros lienee hyvin toimeentuleva ulkomaalaiskarhu. Naaras varmaankin WT-nallukka.
Syytetäänkö kuvaajaa salakuvaamisesta ja -katselusta? Entä Iltalehteä ja toimittajaa karhupornon hallussapidosta ja julkaisemisesta?
Eläinmaailma paljastaa totuuden, jälleen kerran. Nuori ja fertiili naaras kuuluu vanhemmalle, kokeneelle ja naaraan huomioonottavalle urokselle. Seksin ja lisääntymisen salat on hyvä oppia kokeneemman opetuksessa.
-mryouth75
Vierailija kirjoitti:
Eläinmaailma paljastaa totuuden, jälleen kerran. Nuori ja fertiili naaras kuuluu vanhemmalle, kokeneelle ja naaraan huomioonottavalle urokselle. Seksin ja lisääntymisen salat on hyvä oppia kokeneemman opetuksessa.
-mryouth75
Mua alkoi just panettamaan sun kommentista :D
Se oli varmaan toimittajalle tärkeä yksityiskohta, niin piti nostaa otsikkoon. Luonnostahan haetaan oikeutusta ihmisten käyttäytymiselle, milloin homoseksuaalisuutta vastaan, milloin sen puolesta. Kai seuraavaksi perustellaan eläinten käyttäytymisellä sitä, että uusi mies tappaa ex-miehen lapset, kun luonnosstakin tällaista tapahtuu.
Ja sitten se naaraskarhu joutuu olemaan yh-äitinä kunnes poikaset lähtevät omille teilleen. Eikä uskalla tapailla isäpuoliehdokkaita kun ne tappaisivat nykyiset lapset kun ei tule toimeen niiden kanssa.
Kyllä taas saa hävetä ihan ulkomaita myöten millainen sika suomalainen uroskarhu oikein onkaan!
Käyttää hyväkseen viatonta karhunaarasneitoa, ja sen jälkeen lemppaa sen kuin rukkasen, tietämättä onko naarasrukka edes raskaana vai ei! Ja ei varmasti osallistu pesätöihin eikä huolehdi jälkeläisistään!
Seksuaalista ahdistelua! Hyväksikäyttöä!
Huonosti kasvatettu pikkulutka tuo naaraskarhu, antaa ekalle vastaan tulleelle urokselle. Ei hyvää päivää.
Moraalitonta ja luonnotonta toimintaa uroskarhulta.
Eläimillä homma on ihan eri asia.Miksi ihminen kaipaisi muuta kuin terveen miehen siittiöitä.Sellaisen joka on vielä lastenlastensa elämässäkin.Karhu ei ole edes poikastensa.
Kyllä aikuisen karhu-uroksen pitäisi tajuta pysyä erossa nuorista karhunaaraista! Luonnotonta ja sairasta!
Nuori naaraskarhu saa elinikäisiä traumoja!