Miksi mulla vaan vähän Insta seuraajia
Kommentit (17)
Pitää olla rikas, kuuluisa tai itse aktiivinen. Sitten on.
Se ilmainen mainos saitti monelle.
Minullakaan ei ole paljoa vaikka oon iha hyvännäkönen. Ja tiedän kyllä millä tavalla saisin enemmän seuraajia, en vaan halua myydä sieluani somelle ja tehdä itsestäni tyrkkyä. Haluan näyttää kuvissani tyylikkäältä enkä hakea suosioo tisseillä ja perseellä vaikka kumpaakin löytyy kyllä.
Laitatko kuvia säännöllisesti? Seuraatko, tykkäätkö ja kommentoitko muiden kuvia? Käytätkö relevantteja tägejä?
Laitatko tarpeeksi paljon hakusanoilla hashtageja? Käytkö muiden tileillä tykkäämässä ja kommentoimassa? Mitenkään muuten sinua ei voi löytää ellet ole superjulkkis.
Laita nickis tänne niin me av-mammat ruvetaan seuraamaan?;)
Miksi sulla olisi paljon seuraajia?
Joillakin tosi oudoilla sivuilla voi olla 11 000 seuraajaa.
Ihmetyttää miksi.
En postaa säännöllisesti. Tili yksityinen. Sekalaisia kuvia. Minusta, ruuasta, maisemista ym.
Tyypillinen instatili on sellainen jossa on selfie punttisalilta, oho söpö orava työmatkalla, parhaan kaverin kanssa siiderillä, minä taas, minä,minä, jäätelöannos, minä, minä... *haukotus*
Mulla on 2, eräs tuttavuus ulkomaan reissulta ja yksi Emmerdale näyttelijä :) enkä edes laita kuvia sinne vaan ainoastaan kyttään muiden tekemisiä.
Eikö somen seuraaminen ja päivittely ole kauhean kuluttavaa? Minullakin on valitettavasti fb-tunnus, koska tarvitsen harrastukseen liittyvän ryhmän takia.
Ei Instaan edes kuuluisi laittaa kuvia itsestä.
Vaan maailmasta jonka näkee, intohimon kohteista. .
Luontokuvia, moni jokakeskittyy yhteen asiaan, esim. ruokaan. Paljon seuraajia. Tai muotiin ym.
Tunnen olevani nobody kun vähän seuraajia. Hävettää.
Muilla saiteilla samat kuvani saa 100 tykkäystä/pv
Vierailija kirjoitti:
Eikö somen seuraaminen ja päivittely ole kauhean kuluttavaa? Minullakin on valitettavasti fb-tunnus, koska tarvitsen harrastukseen liittyvän ryhmän takia.
Se tuntuu hienolta kun sun kuvista tykätään. En tiedä miksi
Kyllä kuvani saa tykkäyksiä, mutta silti vähän seuraajia.
Keskiverto seuraajavmäärä tavallisella pulliaisella taitaa olla n. 200
Et oo kiinnostava