Timo Soinilta karmea moka
Kommentit (10)
Kyllä sitä hallituksessa ollaan hiljainen hissukka, oppositiossa räkätti kuin rakkikoira.
Jos olisi murhattu Ukipin tai konservatiivien MP niin Soini olisi kommentoinut välittömästi. Nyt murhattu sattui olemaan "väärästä puolueesta".
Muissakin Suomen kanssa diplomaattisuhteissa olevissa maissa kuolee joka päivä sadoittain ihmisiä. Pitäiskö Soinin pahoitella niitäkin? Ihan hyvä kun ei pahoitellut, ei ollut mikään merkkihenkilö kyseessä ja muutenkin naurettavaa pokkurointia tuollainen pahoitteludiplomatia. Soini ikuna nähnytkään koko vainajaa Suomen tasavallasta nyt puhumattakaan.
ehkä hän ei joka päivä lue ulkomaitten tapahtumia uutusista ja on ollut tietämätön tapahtuneesta?
Vierailija kirjoitti:
ehkä hän ei joka päivä lue ulkomaitten tapahtumia uutusista ja on ollut tietämätön tapahtuneesta?
Et kai tosissasi luule, että hän yksin ottaa tuollaiset asiat selville lehtiä lukemalla???? Haloo, hänellä on koko ulkoministeriö täynnä virkailijoita, pelkästään viestintäosastolla on satoja ihmisiä töissä. Kyllä niiden pitäisi hänelle tiedottaa ja valtiosihteeri kertoo sitten protokollan mukaisen toiminnan.
Eikö Soinilla ole nyt Venäjä-suhteet enemmän kommentoitavan asioiden kärjessä? Naapuri ottaa nämä kommentointijutut shakkipelinä ja miettii seuraavaa siirtoaan.
Timo ei välitä naikkosista, rouvat kuuluu kotiin hellan ääreen
Ei ole valtiomiesainesta, ei. Hyh, kuinka sivistymätön moukka.
Ei aukea uutinen. Vaatii lukuoikeuden.
Soini kirjoittaa plokiaan mutta "ei ole aikaa" kommentoida brittipoliitikon murhaa.....