Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Punainen huulipuna keltaihoiselle
14.06.2016 |
Haluaisin käyttää sellaista leiskuvan punaista huulipunaa, mutta ne taittavat ikävän usein siniseen. Koska olen punapää ja ihoni on pohjaväriltään keltainen, näyttää siniseen taittuva väri aika kamalalta. Tietääkö kukaan todella punaista huulipunaa, joka sopisi kellertävälle iholle?
Minulla on useita oransseja huulipunia, mutta en ole onnistunut löytämään kivaa punaista punaa. Olisi kiva, jos se olisi kestävää ja aika voimakaspigmettistä.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Tosi monella merkillä on leiskuvan punaisia huulipunia, jotka ovat lämpimän värisiä. Olen myös hyvin kellertävä iholtani ja kaikki siniseen taittavat/kylmän sävyiset punat tekevät kasvoista tunkkaiset. Kirkkaanpunaista punaa mulla on kuitenkin melkein päivittäin.
Macilla on useampi sävy, kannattaa kysellä pisteeltä. Omani ovat loppu, joten en voi tarkistaa sävyjen nimiä ( ja en juuri väritä hinta-laatu-suhteesta, joten en ole siksi hankkinut uusia). Oma uusi lempparini on Nyxiltä, jolla on useampi hyvä (myös matte lip creameissa, joista mattahuulipunan ystävänä pidän erityisesti).