Onko Burberryn trenssi klassikko ja rahan arvoinen?
Onko tuollainen Burberryn trenssi klassikko? Sellainen, jota voi pitää monta vuotta? Olen Italiassa ja löysin outlet kylästä aivan ihanan Burberry Prorsum (eli se kallein linja) kevättrenssin, ovh 2200€ nyt 1050€.... Ja aivan oikeaa kokoa vielä! Takki on puuvillan ja villan sekoitusta eli menisi hyvin syys ja kevätsäille Suomessa. Väri ihana tummanpunainen, oikein sellainen syvä väri.
Onko tuollainen rahan arvoinen? Onko kellään Burberryn takkia, mitä olette mieltä? Sinne se takki vielä jäi mutta huomenna ehkä ostoksille takaisin...
Kommentit (13)
Onhan se klassikkoparperi, mutta hinnassa on tuhottomasti ilmaa vielä jäännöseräkaupassakin. Ostaisin jos hintaa olisi alessa tuollaiset sata tai kasisataa euroa. Mutta mitäs, jos sulla on irtonaista rahaa tonni, niin siitä vaan! Mutta älä sitten tule tänne itkemään, että luottokortilla on niin ja niin paljon velkaa ja lyhentäminen vie niin kamalan pitkän ajan.
Jos sulla on rahaa siihen. Jos rakastat sitä miltä se näyttää päälläsi. Jos tiedät että sille on käyttöä. Osta.
Minä ostaisin. Löydätkö googlesta kuvaa, millainen se on? Kiinnostaisi nähdä :)
Hei, en tule itkemään tänne että luottorajat ylittyi. Kyllä tuohon olisi rahaa, mutta sen jälkeen en kyllä kehtaisi vähään aikaan ostella mitään. Toisaalta minulla on myös kallis talvitakki, joka on kestänyt neljä vuotta kuin uutena ja josta aina saa kehuja. Mietin, että ulkovaatteita käyttää etenkin Suomessa suurimman osan vuodesta eli käyttöä kyllä löytyy.
Satasella taisin ostaa sen Zaran trenssin, ei todellakaan ollut yhtä ryhdikäs kuin tämä. Jotain malleja oli halvemmalla, mutta ne olivat sellaista kamalaa kahisevaa polyesteria tai Burberrym ruutukuosia enkä halua olla kävelevä logo-mainostaulu.
Vierailija kirjoitti:
Minä ostaisin. Löydätkö googlesta kuvaa, millainen se on? Kiinnostaisi nähdä :)
Puhelimessani on kuva minun päällä, harmi ettei tähän kommenttiin voi lisätä. :/
Omani ovat olleet klassikkoja, 90-luvun puolivälistä edellinen, perusbeige, näytti hyväkuntoiselta vuoteen 2010 ja sitten oli uuden aika. Takeissa klassikkoväriksi ei välttämättä omassa mielessä taivu syvä punainen, mutta kukaties se sinulle on sitä.
https://www.google.com/search?q=burberry+red+trench+coat&prmd=isvn&sour…
hyvin samanlainen kun tuo keskimmäinen!
Ostaisin, jos olisi hyvillä mielin rahaa.
Tuo viitta oli hieno kun siihen saa omat nimikirjaimet.
Burberrylla tuntuu olevan kahdenlaisia vaatteita: niitä burberrykuosisia aivan kamalia rytkyjä, joita myydään halvalla esim hulluilla päivillä, ja sitten tosi laadukkaita vaatteita, joita myydään paljon kalliimmalla ja jotka tuntuvatkin laadukkailta.
Vierailija kirjoitti:
Tuo viitta oli hieno kun siihen saa omat nimikirjaimet.
Burberrylla tuntuu olevan kahdenlaisia vaatteita: niitä burberrykuosisia aivan kamalia rytkyjä, joita myydään halvalla esim hulluilla päivillä, ja sitten tosi laadukkaita vaatteita, joita myydään paljon kalliimmalla ja jotka tuntuvatkin laadukkailta.
stockmann ei myy prorsumia
Hei vastatkaa nyt joku!!! Onko tuo rahan ja käytön väärti? Satsaisitteko itse?
Minulla on aikaisemmin ollut Zaran trenssi, sen laatu oli ihan umpisurkea, nappien ompelut olivat heti lähdössä irti.
Kyseessä siis tummanpunainen trenssi, vuori samanvärinen paitai hihojen vuori vaaleanpunainen eli niitä voisi pitää hieman käännettyinä niin että väri vaihtuu hauskasti(myyjän idea, ei minun).