Ikkunasta ulos
Olin kotona, kukaan muu ei ollut sielä. Päätin kattoo ikkunasta ulos, näin niityn ja sielä seisovan tytön. Tytöllä oli valkoinen kaapu ja hän katsoi meidän talon seinää. Piilouduin kaapin taakse ja näin kuinka tyttö poistui hiljattain. Nousin ja katsoin uudelleen ulos, tyttö oli kadonnut jäljellä oli vain pieni kirje, ajattelin mennää nopsaa vaan hakemaan sen. Kun olin niityn kohdalla niin näin kuinka tyttö käveli kirjeen luo, tyttö otti kirjeen ja antoi sen mulle. Otin kirjeen ja kiitin, tyttö vain katsoi minuun. Juoksin hädässä pois, lukitsin kaikki ovet. Luin kirjeen, siinä luki näin "En ole täällä, haistat pian vahvan veren hajun, se oli sinun syy..."
Kommentit (9)
No älä.
super panda1 kirjoitti:
Toi ei siis oo totta :D
Vierailija kirjoitti:
No älä.
super panda1 kirjoitti:
Toi ei siis oo totta :D
Vierailija kirjoitti:
Tyypillistä nykynuorisoa. Vetelät luuhaa jossain niityllä kun pitäisi opiskella äidinkieltä.
Olin yksin kotona. Katsoin ikkunasta ulos ja näin valkokaapuisen tytön seisovan niityllä. Tyttö tuijotti talomme seinää. Piilouduin kaapin taakse ja näin tytön poistuvan, mutta kadotessaan hän jätti jälkeensä pienen kirjeen. Päätin mennä pikaisesti hakemaan sen.
Niitylle päästyäni tyttö palasi ja ojensi kirjeen minulle. Kiitin, mutta tyttö ei vastannut mitään. Pelästyin ja juoksin hädissäni pois. Kaikki ovet lukittuani avasin kirjeen, jossa luki: "En ole täällä, haistat pian vahvan veren hajun, se oli sinun syy..."
Kirjoitin tekstisi uudelleen vähän paremmalla suomen kielellä, mutta en edelleenkään ymmärrä sisältöä. Näkeekö päähenkilö enneunta kuukautisten alkamisesta?
Tyypillistä nykynuorisoa. Vetelät luuhaa jossain niityllä kun pitäisi opiskella äidinkieltä.