SanomaPron näytelehtien massapostitus?! Normaalia?
Viimeisen parin kolmen viikon aikana luukusta on tupsahtanut ET, Sport, Hyvä Terveys, Kodin Kuvalehti jne. Ei ole ikinä tällaista määrää näytelehtiä tullut. Ehkä viidessä vuodessa joskus yksi, jos sitäkään!! En ole osallistunut mihinkään kilpailuihin ja puhelinmyyjille on soittokielto (soittaa ne kuitenkin). Kaiken lisäksi huvittaa, kun olen alle 30-vuotias, että ET:tä ja Hyvää terveyttä tupsahtaa luukusta... Miten ihmeessä noita lehtiä on alkanut tulla noin paljon vai onko SanomaProlla nyt suuri tarve saada lisää lukijoita ja lähetellään summamutikassa lehtiä vähän kaikkialle? Olen kyllä pyörinyt täällä vauvalla viimeisen vuoden aikana, mutta osoitetietojen en ole tänne laittanut... Pelottavaa.
Kommentit (4)
Ei ole tullut. Mutta joku kostonhimoinen entinen koulukiusattu kertoi täällä palstalla tilanneensa kiusaajalleen läjän lehtiä kiusaajan nimellä.
Nih, ei ole lehtiä tullut. Olisi kyllä kiva saada ilmaista lukemista joten mites olis sanoma?
Vierailija kirjoitti:
Ei ole tullut. Mutta joku kostonhimoinen entinen koulukiusattu kertoi täällä palstalla tilanneensa kiusaajalleen läjän lehtiä kiusaajan nimellä.
Just just. Koulukiusattu olin itsekin, joten en usko olevani tämä kyseessä oleva kiusaaja. Toivottavasti noiden näytelehtien jälkeen ei yhtäkkiä tule jotakin tilausta. Ap
Kenellekään muulle tullut valtavasti näytelehtiä?