Miksi New Balance-kengät ovat niin suositut?
https://www.zalando.fi/naiset/new-balance/?sc=false&_q=new+balance&qf=1
Mikä on noiden suosion salaisuus? Ulkonäkö? Mukavuus?
Mikä on sinun mielipiteesi ko. kengistä?
Kommentit (19)
Mulla on new balancen juoksukengät - ei siis tuommoisia tennareita, vaan juoksukengät. Ostin ne, koska ne olis ainoat kaupassa tarjolla olleet neutraalit juoksukengät ja ne sopi jalkaan. Musta ne on ihan hyvät.
Vierailija kirjoitti:
Missä ne on suositut?
Ainakin Etelä-Koreassa. Helsingissä ainakin monella tullut vastaan ja tulee yhäkin.
Ap
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Missä ne on suositut?
Ainakin Etelä-Koreassa. Helsingissä ainakin monella tullut vastaan ja tulee yhäkin.
Ap
Etelä-Koreassa mahdollisesti sen takia, että ovat brändiltään varmaan amerikkalaisimmat kengät ikinä. Lisäksi lesti on kapea ja sopii aasialaiseen jalkaan. Helsingin katukuvassa ovat harvinaisuus, ei mikään massajuttu. Iteltä löytyy kyllä.
Mulla.on juoksukengät ei tennarit..mut ovat parhaat mitä mulla on ollut..
Juoksukengät on ihan ok:n näköisiä, mutta noi tennarit on kömpelöitä ja rumia.
Onko kellään tietoa millaiset new balancen ns. retrotennarit on jalassa? Kömpelöt, jäykät, hiostavat?
Up, käyttökokemukset, tuntuma jne kiinnostaa.
Sopivat parhaiten omalle jalalle, siksi käytössä.
USA:ssa ovat suosittuja olleet jo tyyliin vuosikymmenet.
En laittaisi jalkaani, sillä asun jenkeissä ja merkki yhdistetään täällä Trumpin kannattajiin (tuki vaaleissa).
Mun ymmärtääkseni yritys on yks vastuullisimpia urheiluvaatefirmoja, jos vertaa Niken ja Adidaksen kiinahikipajoihin, joiden toiminta ei kestä päivänvaloa.
Jossain oli juttua että vapaa-ajan kengistä new balance on suosituimpia maailmassa. Ja ainakin keski-euroopassa noita näkee ihan törkeesti. Suomalaiset tulee tietty aina vähän jälkijunassa. Täällä jengi vaan ostaa edelleen jotain Nike freetä. Itellä on paritkin NB-kengät, kiva erottua joukosta!
Vierailija kirjoitti:
Onko kellään tietoa millaiset new balancen ns. retrotennarit on jalassa? Kömpelöt, jäykät, hiostavat?
Mulla on sellaiset. Malli W530. Ovat ihanat, kivannäköiset, tosi kestävät ja joku on jopa ihastellut. Suosittelen. ☺
Mulla oli yhet tollaset ja oli parhaat juoksulenkkarit kyllä. Ostin aikoinaan, koska sopivat leveään jalkaani ja valmistettiin silloin Britanniassa.
Mulla on kahdet New Balance juoksukengät. Eri malliset. On myös Niket ja Asicsit. Niket on näistä kevyimmät. Asicsit tukee hyvin jalkaa. New Balancet tukee jalkaa, istuu hyvin ja ovat jämäkät. Asicsit ja niket on päältä jotain kangasta ja vanhat kuluivat juuri siitä kärkien kohdalta puhki. New Balancet on olleet kestävämmät.
Ei ole valmistettu aasialaisessa hikipajassa.
Minulla oli tuollaiset edelliset juokuskengät. Olivat ihan hyvät mutta Niket on paremmat.