Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

nyt rupes pikkasen nyppii..

Vierailija
22.03.2016 |

Aaaaaaaaargh! Mikä siinä on, että joidenkin junttien pitää toisten asioita taivastella ja ihmetellä.. Tänään taas ventovieras ihminen ihmetteli, kun kolmesta lapsesta yksi on ihan eri näköinen ku muut.. kaksi siis on tullu isäänsä ja on tosi vaaleita ja keskimmäinen taas tummatukkainen suklaasilmä kuten minä .. aika usein ihmiset kiinnittää huomiota tohon "erilaisuuteen", enimmäkseen todetaan vaan että 'aika jännästi sattunu' (tämä ei haittaa kun sil tulee silleen neutraalissa/positiivisessa mielessä).

MUTTA pari esim. Tänään se vieras ukko alkoi tivaamaan, että onko adoptoitu..ai ei? no onko sitten eri isä vai miten TUO YKSI on eri näkönen.. Mitä helvettiä?? Mitä tällaset kelleen kuuluu? Eikä ole eka kerta, kun joku tampio käy kyselemään..

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
22.03.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo, tämän olen huomannut itsekin, etenkin Suomessa on paljon ahdasmielistä porukkaa. Täällä sellaiset asiat ovat erikoisuuksia, joihin ei muissa maissa kiinnitettäisi mitään huomiota. On todella epäkypsää ja junttimaista päivitellä toisen ihmisen erilaisuutta varsinkin tämän läsnäollessa, olipa kyseessä vaikka ulkonäkö tai jokin muu ominaisuus.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla