Muistatteko ohjelmaa nimeltä Videotreffit?
Tuli vuosina 1999-2002. Itse muistan, että ohjelmaa juonsi Marita Taavitsainen, mutta oikein muuta ei muistu mieleen. Olin ohjelman aikoihin 9-12-vuotias.
Kertokaa mitä muistatte, olisi kiva kuulla.
Kommentit (32)
Muistan. Katoin Ylen arkistosta jaksoja ihan vasta. Kaikilla naisilla oli päällä napapaidat :D.
Miksi muistan että tän olisi juontanut tea khalifa?
Joo siitä tehtiin uudelleen lämmitetty versio jota juonsi Tea Khalifa.
Syntyiköhän siitä yhtään oikeaa paria?
Paras jakso oli sellainen, jossa oli sulhasehdokkaana tyyppi, joka sai joka lauseessaan mainittua olevansa miljonääri. Esim: "Näin miljonäärinä olen sitä milta että.." Tyyppi sanoi jo esittelyvideossaan, ettei halua lapsia. Ja eikös yh-äiti valinnut juurikin tämän pellemiljonäärin!
Oli pakko mennä katsomaan Elävästä Arkistosta. Mahtavia vaatteita näillä kisaajilla! :D
Ainakin sen muistan, että videotreffit ja / tai napakymppi oli mukava siinä, että se kesti kerrallaan vain max puolisen tuntia ja yhtä kilpailijaa kohti vielä vähemmän aikaa ..Salmelaisen lupsakkuus ja sosaailnen pelisilmä on kyllä kadehdittavan hyvä... Viime aikaisemmista esimerkiksi sinkkulaivaa katoessani myötähäpeä on noussut toisinaan niin korkeaksi, että en ole jaksanut katsoa loppuun asti. Suomen pisimmät treffit opetti että nettitreffipalvelin "Eliitti kumppanien" (, joka ohjelmaa näkyvästi sponsoroi-) kautta saattaa löytyä kuka hyvänsä Esko (- Sori Eerikäisen Esko, mutta hän ei ole minusta sitä, mitä minä odotan kun puhutaan eliitti kumppanista) . Ensitreffit alttarilla on kyllä ollut hyvä...
Kyllä muistan. Taavitsaisen ominainen sähellys. Naiset sai satoja viestejä, miehet vain joitain kymmeniä. Sinne muistaakseni sai lähettää viestejä, joita julkaistiin lähetyksessä (kuten twitterviestit nykyään). Jätkien esittelyvideoissa oli usein jotain noloja tanssimuuveja.
Oliko se juuri se sama ohjelma, jossa Jarmo Luttinen ( Luikuri Tattinen, taikuri Pikku Kakkosessa) ja Marita Taavitsainen ( Tangokuningatar vm. 1995, juu, viime vuosituhannelta) paritti epäsuosittuja luusereita.
Huikea katsojamenestys...
Vierailija kirjoitti:
Oliko se juuri se sama ohjelma, jossa Jarmo Luttinen ( Luikuri Tattinen, taikuri Pikku Kakkosessa) ja Marita Taavitsainen ( Tangokuningatar vm. 1995, juu, viime vuosituhannelta) paritti epäsuosittuja luusereita.
Huikea katsojamenestys...
Juuri se
Hämärästi. Parhaiten on jäänyt mieleen, kun eräs nainen sanoi lopuksi, että soitelkaa kaikki miehet ja miksei naisetkin. Ihmettelin asiaa äidille ja äiti vaan totesi, että se varmaan etsii kavereita. Olin jotain 10-12-vuotias ja ei ollut mitään tietoa lesboista tai bi-seksuaaleista siihen aikaan.
Muistan hyvinkin. Kaverini oli siellä seuraa etsimässä ja minä ystävänä kerroin minkälainen mies on kyseessä. Pasilassa nauhoitettiin ja Marita Taavitsainen sanoi, että olisit voinut itsekin lähteä mukaan ohjelmaan muuta kuin kaverin kehujana.
muistan, olin itse yksi osallistujista. sain kännykän:)
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2011/03/25/videotreffeilla-ei-ollut-haviajia
Lue tuolta!