Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Antti Häkkänen yksi illan onnistujista

Vierailija
02.03.2016 |

Antilla ollut parhaat puheenvuorot

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
03.03.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samaa mieltä

Vierailija
2/7 |
11.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

seuraava pj.?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
27.04.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mietin mistä tämä uusi oikeusministeri Antti Häkkänen on tuttu, kunnes muistin, että hänhän oli se, joka viime Linnan juhlissa katseli kättelyjonossa hyväntuulisesti ihaillen Robinia. Eli täytyy olla ihan hyvä tyyppi! ;))

Vierailija
4/7 |
01.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen miettinyt Antti Häkkäsen ulkonäköä. Hän muistuttaa Mongolialaista miestä selvästi. Tai onko hän kenties tataari? (Muutanut nimeään). Parisen vuotta sitten Häkkäsen kuvia oli tienreunukset täynnä ns."tyrkkykuvia" ja nekös ärsytti. Miehen kasvot ärsytti.  Liian pienet silmät.  Kun hän sitten lihoo vanhetessaan, niin silmäthän häipyy kokonaan ihopoimun alle. 

Vierailija
5/7 |
04.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juu, tuo ulkonäköjuttu on tuttu. Hänestä on helppo tehdä kuva eli pila-sellainen (a´la Kari Suomalaisen kuvitksia muistellen hartaudella). Vielä se, että on nuori pyrkyrikin. Hyvä kommentti tuo edellinen. Kun tuo laiha lihoo, niin silmät, niin, minnes ne sitten ...Mutta juuri nuo erikoiset pienet silmät ovat joko jotain venäläistä tai voiko olla saameperäistä? Korkeat poskipäät ja tanakat leukaluut. Mäntyharju on idässä, joten voisi se idän tuoma geneettinen piirre olla tuo silmäjuttu. Ei millään pahalla, mutta hänen kasvonsa ovat herkullisen oudot. 

Vierailija
6/7 |
09.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä on komee mies

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
09.02.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Häkkänen on ihan helvetin viisas mies. Mielestäni ihan pääministeriainesta, vaikka Orpo nyt on varmaan se seuraava. Sanoi jossain haastattelussa mielestäni hyvin kansalaistottelemattomuudesta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kahdeksan kahdeksan