LA vapun aikoina
Kuinkas voivat äitylit, joilla LA ihan toukokuun alussa? Itselläni alkaa pikkuhiljaa olo olla sellainen, että voisi jäädä sairauslomalle: Selkää pakottaa ja on muutenkin " tuskainen" olo toisinaan. Verenpaineet tässä raskaudessa mainiot (enemmän alhaiset) kun taas 4 v sitten ekan raskauden aikana kärsin hurjista korkeista vp-luvuista. Kuulumisia saman viikkoisilta olisi kiva lukea...
Kommentit (3)
Toukomasut tai toukoiset, millä nimellä milloinkin. Siellä on tulevia mammoja joiden LA suurinpiirtein toukokuussa. Tervetuloa mukaan! :)
Red_Cat & Möykky 25+5
Mulla on LA 6.5. ja esikoisella oli 7.5. Poika päätti kuitenkin syntyä jo 3.5. vapputorilla käynti taisi vähän nopeuttaa toimintaa..
Tällä hetkellä olen sairaslomalla vielä ainakin tämän viikon, supistuksien takia, ei kivuliaita, mutta ei tarvii kuin nousta ylös niin johan supistaa. Kohdun kaula on päässyt 2 senttiseksi ja kohdun suu on pehmennyt. Katsotaan jatkuuko saikku ainakaan supparit ei ole mihinkään hävinnyt ja kun ammatti on maatalouslomittaja niin alkaa se työ olla jo muutenkin hankalaa ja tukalaa, välillä suorastaan vähän pelottavaa.
Närästys kiusaa, mutta pysyy gavisconilla kurissa.
Yksi mitä on nyt tullut vähän turhankin voimakkaana (ainakin ukon mielestä), kauhea pesänrakennus vietti. Koko kämppä tekis mieli laittaa uusiks ja haalia kaikkee vauva kamaa, uusia, vaikka ennestäänkin sitä on. Vaivaakos muita sama?
Meidän kuulumisia löytynee parhaiten noista Toukotoiveiden keskusteluista, siellä on aktiivista porukkaa vapun molemmin puolin, mukaan vaan!
Itselläkin rupeaa jo askel hidastumaan työmatkalla, mutta muuten ei mitään ongelmia ole ollut! Paitsi nenä, joka on tukossa/verellä/vie yöunet. Mutta eiköhän tässä jakseta äitiyslomaan asti pusertaa (mulla alkaa 31.3.)
tsempityksiä vaan viimeisen kolmannekseen, ei ole enää paljoa jäljellä!
stellis & voitto rv 28+2