Olenko ainoa, jolle musiikki ei ole tärkeä asia?
Tulipa vaan mieleen noista musiikkiaiheisista kyselyistä.
Minua ei haittaisi ollenkaan, vaikka en enää ikinä kuulisi musiikkia. Onhan musiikki mukavaa olemassa, mutta se ei ole minulle tärkeä asia.
Kommentit (5)
Selvähän se sitten on....täytyypä ostaa joku proge-levy ja kokeilla josko saisin jumalan sisälleni :D :D
Korkeintaan joku klassinen musiikki hiljaa taustalla menettelee, mutta muuta en jaksa kuunnella ja radio suorastaan ärsyttää.
Ja kakkoselle, jokainen varmaan löytää tavallaan sen yhteyden jumalaan, mulle se löytyy hiljaisuudesta.
..joten ei ole ollenkaan kummallista että ei pidä musiikista.
En nyt sanoisi että jos en ikinä enää kuulisi musiikkia se ei häiritsisi mua tai että musiikki häiritsee mua.
Ja kuuntelen musiikkia aamuisin ja iltaisin autossa kun menen töihin.
Mutta jos en moneen kuukauteen kuuntelisikaan musiikkia, en mä sitä välttämättä edes huomaisi, ja en sitä varmaan kaipaisikaan.
Omat stereot kotona on ollut rikki jo vuosia, en ole vaan saanut korjattua. Välillä olen ostanut cd:tä, mutta en ole niitä kuunnellut edes. Aina välillä kun siivotessa törmään stereoihini niin ajattelen että ' ai, noikin pitäisi joskus korjata' , ja se jää siihen.
Parasta.