Tosi kiva kun fb lähettää tarrat pienimmästäkin hipaisusta!
Turha avautuminen mutta pakko purkaa jonnekin! Ei ole eka kerta, kun lähetän väärän tarran jollekin fb:n chatissa. Nyt vaan lähti vahingossa sydäntarra sellaiselle, johon olen yrittänyt pitää neutraalin ystävälliset välit. Tämä henkilö on netin välityksellä ihastunut minuun, mutta itse en ole sillä tavalla kiinnostunut vaikka sinällään kyseessä on ihan mukava ihminen. Hän on myös kovin herkkä ja vilpitön niin en raaski sanoa suoraan että jättäisi minut rauhaan. No eilen illalla sain taas hyvin romanttissävyiset hyvän yön toivotukset, joihin yritin vastata nukkuvan kissan kuvalla. Tokihan sitten vahingossa lähetin kuvan kissasta ja sydämestä.
Sori oli pakko tulla avautumaan tänne, kun twitterissä en voi kun tämä henkilö tietysti seuraa minua siellä!
Maailman turhin first world problem, mutta silti, voi nyt helevetti!! Kaikista tarroista totta kai lähti se sydäntarra!
Kommentit (3)
ghlgvbvg0d90.fgvlpögvpgvpogvfl.öcfåpä+öcf¨''
*paukuttaa väsyneesti päätään näppikseen*
Jos haluat pitää viileän asialliset välit niin sinuna en laittaisi mitään kuvia sinne. Nukkuva kissakin varmaan saa ihastuneen mielessä lisämerkityksiä. Jos nyt edes kannattaa vastata tuollaisiin viesteihin edes hyvää yötäkään.
Tarrojako ne on? Itse en edes tajua mistä niitä peukkuja tunkee kun joskus nopeasti puhelimella kirjoitan, ja joka saamarin viestiin se iskee sellaisen.
Itse lähetän usein vahingossa peukkutarran jollekin. Se peukku on just huonossa kohtaa siinä sivussa, joten aina puhelimella ollessa pitää olla tarkkana.