Mitä ajattelisit jos miehesi tulisi kotiin kämmenen kokoinen perhostatuointi rintakehässään?
Pistäkäähän reaktioitanne tulemaan. Kertokaa toki myös onko miehenne entuudestaan tatuoitu!
Kommentit (21)
Ajattelisin ettei tuo voi olla mieheni. Hän ei juurikaan välitä nimittäin tatuoinneista.
Veisin sen päälääkärille. Mies ei voi sietää tatuointeja.
Kysyisin varmaan, että minkä vedon hävisit :) Miehellä on pari tatuointia ennestään, mutta ei ole mitenkään uudesta kuvasta haaveillut.
Miehelläni ei ole tatuointeja, halauis kyllä ottaa, mutten usko että tulee koskaan ottamaan.
Mutta jos noin kävis, niin en mä nyt hirveen mielissäni olis, mutta minkäs minä sille voin, aikuinen ihminen, niin enhän minä ole mikään määräilemään siitä mitä omalle nahalleen tekee.
Ajattelisin että on lukenut kirjan papilon
Ai tällainen ap?
http://zone1.sprdit.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2013/10/harry-sty…
Olisin hyvin iloinen, tosin vain siinä tapauksessa että kuvan henkilö olisi se mies. Suomipojalla voisi olla aika korni, voishan se tosin jollekkin sopia?
Ei ole ennestään mies tatuoitu. Minulla on tatuoitu yläselkä kokonaan ja jalkapöytä.
Jos tulisi perhosen kuva rinnassa kotiin niin olisin varma, että on ikäkriisissä tullut hulluksi. Perhonen on mielestäni ruma jopa naiselle ja mitään järkevää syytä en miehen perhoseen keksi...? Ja toiseksi kysyisin, oliko kännissä kuvaa ottaessa, kun hänellä olematon kipukynnys ja neulakammo :)
Nauraisin varmaan, ei olisi lainkaan miehen tyylistä mutta omapa on ihonsa :D ja parempi rinnassa kuin paikassa joka on hankalampi piilottaa.
En varmaan reagoisi mitenkään. Miehellä yksi tatuointi tällähetkellä. :)
Ajattelisin: perhonen, tatuoituna rinta-aaan.... tiesin sen, kosketin vain sun pinta-aaa :D Jade - Perhonen. Kuka muistaa? Alkoi heti soida päässä!
Olisin yllättynyt, mutta toisaalta mies tutkii myös perhosia työkseen... No, ei siinä mitään jos olisi hyvin tehty, itse tykkään tatuoinneista.
Hämästyisin ja huolestuisin onko kaikki ihan kunnossa... ei nimittäin olisi yhtään hänen tapaistaan. Tatuointeja ei tällä hetkellä ole.
Ei ole tatuointeja (siis tuollaisia muoti-, veriryhmä on tatuoituna käsitaipeeseen) mutta olisin ihan, että hyi. En siis perhoskuvion takia todellakaan, vaan koska tatuoinnit ovat yök.
Papillon. Tunteellinen olonsa vangiksi ja kaipaa vapauteen? Keski-iän kriisi?
Nauraisin ja kysyisin onko kovakin One Direction fani.
No ei, ihan kivasti sopisi miehelle :D Jos olisi sellainen aika realisitinen, eikä mikään babyblue väkerrys
Vierailija kirjoitti:
Papillon. Tunteellinen olonsa vangiksi ja kaipaa vapauteen? Keski-iän kriisi?
Tunteeko....
Saisin kunnon naurut. Mies ei ole uskaltanut tatuointia ottaa koska pelkää kipua ja sitten olisi mennyt ottamaan jonkun perhosen ja vielä rintaan. :'D kysyisin varmaan että mitteepä oot vetäny?
Todennäköisesti nauraisin ihan ensimmäisenä. Toivoisin, että se olisi mustavalkopiirros, niin voisin sitten aina välillä väritellä sitä vesiväreillä.
Ei siinä mitään, kyllä sitä saa ihminen omaa nahkaansa tikata, mutta jos viiskymppinen insinööri ei vielä tähän päivään mennessä ole ihoaan kirjaillut ja puheissaan hiukkasen siihen viitannut ettei ne ole hänen juttunsa niin olisihan sitä melkoisen yllättynyt.
Perhonen miehellä on håmåa.