Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voi orpo

Vierailija
07.01.2016 |

Hyvä Orpo, kyllähän me sinua uskomme, toki:

Korjaus: Sisäministeri vahvisti turvapaikanhakijoiden yllyttäneen rikokseen - ei yhteyttä Saksan tapahtumiin

Toisin kuin aiemmin uutisoimme, sisäministeri Petteri Orpo (kok) ei vahvistanut KRP:llä olevan tietoa siitä, että uutena vuotena pidätetyt turvapaikanhakijat olisivat yllyttäneet nimenomaan Saksan Kölnin kaltaisiin rikoksiin.

Alkuperäinen tieto perustui Ylen uutiseen, jota on sittemmin myös korjattu

Orpo sen sijaan vahvisti, että pidätetyt suunnittelivat rikosta, mutta rikoksen laadusta ei ole kerrottu.

Toimitus pahoittelee virhettä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
07.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vahvistus on päivän sana :)

Vierailija
2/3 |
07.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kröhömmm... juu, ei vaikuta yhtään yhteyttä olevan vaikka samankaltaista on uutisoitu paristakin maasta ja useammasta eri kaupungista. Siitä vaan läräilemään ruotsin ja saksan lehtiä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
07.01.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihme hommaa, tuntuu jo siltä että senkin kokoinen porukka mitä Suomeen on tullut, saa aikaan tällaista.. josko rajat nyt oikeasti kiinni - näiltä irakilaisilta ainakin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan kaksi