Hahaha odotan neljättä lasta ja kukaan ei onnittele :D
Kaikki vain tuijottavat järkyttyneinä. Ei ole tullut yhtään "kiva", "onnea" kommenttia :D
Kommentit (26)
Onnea :) Ei minua onnittelut enää tästä kolmannestakaan. Yksikään lapseni ei ole myöskään vahinko, vaan suunniteltu ja hyvin toivottu.
Onnea. En tosin itsekään pidä neljättä lasta mihinkään perheeseen yksinomaan positiivisena asiana.
Mä sain kokee ton jo kolmannen kohdalla. Miehen vanhemmat ihan järkytty.
Mun ystävä saa keväällä kuudennen, siltä kysytään aina ensin onko lesta - ei oo. Sitten onko vahinko - ei oo.
Mut onnea ja jaksamista sulle! Lapset on ihania ja rakkaita, mutta vie voimia! <3
Ihanaa, paljon onnea! :D Millon on la? Onko teillä vanhemmat lapset minkä ikäisiä? Miten on mennyt raskaus? :)
Aikoinaan ei paljo onniteltu kolmannestakaan raskaudesta. Ja kun tuli vielä kolmas tyttö, niin jotkut puolitutut pahoitteli avoimesti. Tosi törkeää, meistä kolmas tyttö oli ihana asia.
Kai ihmiset ajattelevat, että kolme lasta on joku normaali maksimimäärä ja lisälapset ovat ehdottomasti vahinkoja. :D Eivät sitten tiedä miten suhtautua kun kuvittelevat, että sä itsekin olet huolissasi tulevaisuudesta lapsilauman kanssa tms. En siis itse ajattele tällä tavalla, vaan toivotan vilpittömästi onnea. :)
No, onhan tuollainen aika vulgääriä.
Ehkä ajattelevat että kolmen edellisen kanssa ei ole mennyt ihan putkeen kaikki?
Kiitos teille :) Av-mammoihin voi aina luottaa, täällä on sydämellisiä ihmisiä :)
La on 25.7. Vanhemmat lapset on 9, 6 ja 4 :) Me toivottiin neljää ja jos kaikki menee hyvin niin kesällä on perhe valmis :) Me ollaan kyllä tosi onnellisia.
Ap
Vierailija kirjoitti:
Aikoinaan ei paljo onniteltu kolmannestakaan raskaudesta. Ja kun tuli vielä kolmas tyttö, niin jotkut puolitutut pahoitteli avoimesti. Tosi törkeää, meistä kolmas tyttö oli ihana asia.
Meillä täysin sama juttu! Miehen perhe lähinnä järkyttyi kun kuulivat kolmannesta, ja moni on voivotellut että voivoi kun ette poikaa ole saaneet. Siihen mä olen tokaissut että tyttöjä olen aina halunnutkin ja niitä onneksi saanut.
Raskaus on mennyt oikein hyvin, kiitos :) Pahoinvointi on samanlaista kuin aikaisemmissakin raskauksissa, ei tarvitse oksentaa mutta yököttää koko ajan. Rinnat on todella kipeät ja turvoksissa. Kyllä se tästä :)
Ap
Vierailija kirjoitti:
Oletteko köyhiä?
Ei, yhteiskunta maksaa..
Ihme touhua nämä jotkut kommentit täälläkin. Minkälaiset arvot ihmisillä on, jos heidän mielestään iso perhe on taakka ja vahinko. Elämäänsä tyytyväisten ja onnellisten ihmisten ei tarvitse painaa toisia alas. Käy sääliksi näitä mollaajia.
Mutta oikein paljon onnea sinulle neljännestä aarteesta! Ihanaa! <3 Itsellä ensimmäisen lapsen la kesällä ja toivon, että voisimme saada vielä useammankin lapsen lisää. :)
Onnea! :) mulla on neljä sisarusta ja lapsuus oli kultainen.
No voi harmi. Onnea nyt kuitenkin.