Raskas asia työkavereille, että käytän hieman meikkiä
BB-voide, puuteri, ripsiväri, huulikiiltoa. Ihan meinaavat revetä liitoksistaan, ovat siis itse naisia. Todella kevyesti laitan, en todellakaan mitään pakkelikerrosta. Lisäksi juoruavat, että olisin iskenyt silmäni milloin kehenkin mieheen, joka ei myöskään pidä paikkaansa. En edes juttele kenellekään miehelle, tervehtimistä enempää. Onko muilla yhtä erikoisia työkavereita?
Kommentit (10)
No ei ole, eikä varmana ole sullakaan. Pitäisköhän tänne perustaa provo-koulu, sen verran huonoja ja laimeita yritelmiä täällä nykyään näkee.
Oletko siis itse mies? En mä tuota muuten ymmärrä
Nainen olen, enkä mikään ihan nuorikaan enää. Jopa se, että peitän meikillä pieniä ryppyjä ja piristän ilmettä, eli ihan on aihettakin vähän ehostaa. Sekin näyttää olevan näille kaakattajille liikaa. No he eivät laita meikkiä yhtään ja näyttävät kieltämättä melko ikäviltä mutta ei kai minun ole pakko tehdä samoin.
Oletko se sama miespuolinen ap, jonka meikkaamiseen puututtiin töissä, muistaakseni pankissa? Mitäpä tuollainen kevyt ehostus ketään haittaa. En ikinä kehtaisi puuttua jonkun työkaverin ulkonäköön muutenkaan.
Ne on vaa kateelisii ku sä oot nii kuuma beib ja viet kaikki meihet Mä tiän ku oon itekki nii kuuma et kaikki sekoo Tsemppii sis!!
En ole vienyt yhtään miestä, että ei pitäisi sen suhteen olla valittamista. No olipa vaan ikävä huomata, että se nuttura on näillä naisilla noin kireällä ja ainoa huvituskin näyttää olevan ihmisistä pahan puhuminen. Kadehdin esim siskoani jolla on rento työporukka ja huuli lentää ihan muita ihmisiä alentamatta, hauskalla tyylillä. Itse tulisin toimeen sen meikkaavan miehenkin kanssa, joka täällä on mainittu pariin kertaan. Se keskustelu ei kyllä ole osunut silmiin.
Mikä ala on kyseessä, itse olen miesten kanssa IT-alalla, ja meillä on rentoa sakkia, luovuus kukoistaa.
Sinun elämäsi on varmasti vaikeaa. Tuijotetaanko sinua myös kaduilla ja ostoskeskuksissa?
Öh... missä olet töissä jos tuo meikkimäärä aiheuttaa noin suuren kohun?