Miten sinkkunainen, lähihoitaja voi saada noin paljon asuntolainaa?
Bruttotulot 2200€/kk ja asuntolainaa n 130 000€. Miten noin paljon voi lainaa saada tuollaisilla tuloilla?
Kommentit (5)
No mistäpä me voidaan se tietää.
Hänellähän voi olla vaikka kuinka paljon omaisuutta. Ei ammatti tai parisuhde kerro yhtään mitään.Kuten ei kaikki työttömätkään ole persaukisia pummeja.
Takaajat, perintöä, säästöjä?
Kuuluuko koko juttu ees sulle pätkän vertaa?
Minä, sinkku-lähihoitaja sain 180 000€ asuntolainaa kolme vuotta sitten ilman takaajia. Minulla oli 30 000€ pistää suoraan kiinni asuntoon. Asunnon hinta siis 210 000€. Ihan samat olis kulut jossain vuokra-asunnossa. Ei ne tulot vaan ne pienet menot ja siitä huolimatta eletään hyvälaatuista elämää
Minä olisin saanut tuolla palkalla ja 20 000€ säästöillä Nordeasta parisen vuotta sitten 200 000€. Kummasti en ottanut yksin tuollaista lainaa. Nyt on 100 000€ tilillä, lohkeaisikohan varat kunnon miljoonalukaaliin?
Hyvät takaukset?