Tilanneviesti

Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Minkähintaisen kuivakakun ostaisitte koulun myyjäisissä?

Vierailija

Ja älkää vastatko, "en ostaisi"---- vastatkaa vain te, jotka ostaisitte.
Aion hinnoitella kakut niin edulliseksi, että menisi kaupaksi. tulossa on jouluun sopivia kakkuja:)

Sivut

Kommentit (19)

Vierailija

Halpa oli.

--mutta en ikinä, ikinä ostaisi 10 euron kakkua, varsinkaan jostain myyjäisistä, kun ei tiedä millainen se sitten on:)) olkootkin, että raha menee hyvään tarkoitukseen, mutta silti...

ap

Vierailija

Itseasiassa, tein juuri laktoosittomia piimäkakkuja laktoositomalla voilla ja piimällä, niin yhden kakun raaka-aineet maksoivat 9,64e..... tein 10 kakkua. toivottavasti menevät kaupaksi.

Vierailija

Vierailija kirjoitti:
Itseasiassa, tein juuri laktoosittomia piimäkakkuja laktoositomalla voilla ja piimällä, niin yhden kakun raaka-aineet maksoivat 9,64e..... tein 10 kakkua. toivottavasti menevät kaupaksi.

Miten isoja kakkuja sä oikein teet? Tai sitten et ihan osannut laskea noiden raaka-aineiden hintaa per kakku....

Vierailija

Normaali kakku: 8e. Erikoinen kakku (taateleita, mehevää, muuten herkullisen oloista ja hyvin markkinoitu): jopa 20e.

Sivut

Uusimmat

Suosituimmat

Uusimmat

Suosituimmat