Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä on mielestänne kohtuuhintainen kaksio pk-seudulla?

Vierailija
17.11.2015 |

Ollaan muuttamassa, meillä ei ollut muuta kriteereitä kuin ok kulkuyhteydet ja mielellään hyväkuntoinen asunto. Tuttavani olisi vuokraamassa meille 5 km Helsingin keskustasta 1100e hintaan pientä kaksiota hyvällä pohjaratkaisulla ja vain viisi vuotta vanha talo. Kannattaako tähän tarttua vai etsiä jostain halvempaa :)? Vuokraan sisältyy jo vesi ja nettikin. Onko tää halpa vai kallis? Tälleen maalaisen korvaan kuulostaa niin kalliille, mutta..

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.11.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen itse juuri suorittanut kaksiohakuja netissä, ja tuorein havaintoni on, että 800 €:lla löytyy vain yksittäisiä vaihtoehtoja, sijaintina tyyliin Kontula ja Mellunmäki. Joten ei tuo muutama satanen lisää parempilaatuisesta kaksiosta olisi mikään verrattain paha hinta.

Kannattaa sinun itsekin katsoa vaikka jokakoti.fi vuokra-asunnot Helsingissä ja laittaa maksimiksi 1100 €. En tiedä, mitä kaikkea sillä saa.

Vierailija
2/3 |
17.11.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

200 000 EUR on kohtuu hintainen. Halvemmallakin saa kaksioita.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
17.11.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

250 euroa.

 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi yksi