Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Teinit eivät osaa hoitaa lapsiaan.

Vierailija
04.11.2015 |

Miksi nuorten pitää hankkia lapsia? Tänäänkin vastaan tuli teini-ikäinen tyttö joka työnsi rattaissa olevaa huutavaa lasta. Kävi sääliksi pikkuista. Eikä äiti edes yrittänyt saada lasta hiljaiseksi. Olisi tehnyt mieli puuttua asiaan, mutta päätin olla hiljaa. Minusta jokaisen pitäisi 25-vuotiaina vasta alkaa miettimään lasten tekoa. 

Nuorten pitää viettää oma nuoruus eikä heti leikkimään aikuista.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
04.11.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä yleistä.

Tiedän tytön, joka sai lapsen ollessaan 16. Lapsi on rakastettava ja aurinkoinen ilmestys. Vanhemmat rakastavat lasta täysillä ja suunnittelevat häitä ja seuraavan lapsen hankintaa. Lapsen äiti on nyt lähihoitaja ja isä töissä rakennusfirmassa.

Tiedän myös naisen, joka on saanut monia lapsia. Hän on nyt noin 47v ja vanhin laosi on 12 ja nuorin lapsi on 4v. Lapsilla ei ole kuria, heille ei opeteta mitään, heidän kanssaan ei leikitä... Koti aina sotkuinen ja lapselle vaarallinen. Heillä on myös paljon lemmikeitä, joiden ulosteella lapset leikkivät. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yksi kuusi