Tutun pikkukoira purrut ihmisiä, nyt saarnaa
minulle että kai lopetan rotikkani tai etsin uuden kodin ennenkun lapsi syntyy. Ööh, tuo möllikkä ei ole koskaan tehnyt mitään, edes murissut. Herra on 7v ja siskon lapset 1 ja 3v täällä mönkineet lattiaa pitkin useasti (valvonnassa tietty)
Hänen oma chihuansa on purrut hänen 5v poikaansa käteen, häntä itseään kaksi kertaa nilkkaan, kerran sormeen ja vieraita näykkinyt myös mutta heitä niin ettei ole tullut tikattavaa haavaa.
Miten hän kehtaa puhua kiltistä ja lasten käsissä hyvin veltosta rotikastani noin? Oma piskinsä käynyt päälle kuitenkin neljä kertaa niin että jouduttu laittaa tikkejä!
En tajua. Enkä todellakaan luovu kummastakaan rakkaastani, lapsesta enkä koirasta.
Kommentit (6)
No älä luovu. Miksi sä otat jonkun tutun sanomiset noin tosissaan?
Menee hieman ohi aiheen mutta olen aina pelännyt noita pikkupiskejä. Omistajat sentään yleensä kouluttavat noita isompia koiria mutta pienemmän koirat saavat olla melkein miten tahtovat.
Se on kuitenkin onni että jos koira puree niin puree yleensä omistajiaan ja läheisiään ja syyttömiä harvemmin.
Tämä olkoon tämän päivän hyvä uutinen.
Koira liharuokineen saastuttaa ja tuhoaa ilmastoa enemmän kuin katumaasturi..hävetkää..
Voisitte vielä valaista mitä tarkoitatte noilla ylä- ja alapeukuilla?
Ap