Suosittele kylpylähotellia jouluksi!
Eli aiotaan kokeilla tänä vuonna kylpylähotellia, perheeseen kuuluu vanhempien lisäksi 2- ja 4-vuotiaat lapset.
Haluaisin kuulla suosituksia muilta, jotka ovat olleet jouluna kylpylässä / kuulleet kavereilta suosituksia. Toivomme lomalta hyvää ruokaa ja tunnelmaa sekä rauhallista oleskelua perheen kesken. Hotellin sijainnilla ei ole väliä.
Kiitos jo ennakkoon!
Kommentit (8)
Itse valitsisin jonku hiukkasen pohjosemman kohteen, niin olisi varmemmin lunta. Kuusamon tropiikki on ainakin kiva ja siellä on ihanan jouluinen tunnelma.
Therme Erding
tai Tropical Island.
Molemmat helppoja turistikohteita, joista löytyy kylpylän lisäksi kunnon saunat (Erdingistä kymmenittäin).
Helsingistä pääsee kumpaankin tosi halvalla. Erdingissä majoitus on tosin huomattavasti kallimppaa. Muu hintataso, ruoat ja erityisesti juomat ovat Suomalaiselle naurettavan halpaa.
Nokian Eden. Mulla ei kyllä ole kokemusta monesta, mutta tuolla on aina ollut ihanaa, aikoinaan lapsena ja nyt aikuisena.
Vierailija kirjoitti:
Therme Erding
tai Tropical Island.Molemmat helppoja turistikohteita, joista löytyy kylpylän lisäksi kunnon saunat (Erdingistä kymmenittäin).
Helsingistä pääsee kumpaankin tosi halvalla. Erdingissä majoitus on tosin huomattavasti kallimppaa. Muu hintataso, ruoat ja erityisesti juomat ovat Suomalaiselle naurettavan halpaa.
Okei, tosi hyviä suosituksia mutta ehkä nyt rajaan kuitenkin sijainnin koskemaan Suomea kun ei taivuta ulkomaanreissuun tähän väliin. Mutta olipa ihanan näköisiä paikkoja, joskus pitää mennä!
Niin joo, toivoisin tosiaan myös perusteluita kun on vaikea päättää pelkkien heittojen perusteella sopivia. Tässä edeltävässä vastauksessa olikin tosi hyvät perustelut, kiitti!
Nosto koska vanhempia viestejä ei voi selata ollenkaan palstauudistuksen takia.
Menkää Saimaalle