Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Menkat on hukassa ;(

26.06.2008 |

Moi!

Onkohan täällä kanssa sisaria? Lopetin pillerit huhtikuussa, tyhjennys vuoto tuli normaalisti ja siitä seuraava vuoto alkoi samana päivänä kuin ois pitäny alkaa pillereidenkin kanssa (tuli ilmeisesti "vanhasta muistista")..

Nyt sitte menkkoja ei kuulu eikä näy :( ja testit näyttää negaa.. Maanantaina tulee 4 viikkoa että ovat myöhässä.



Kyselin tänään sairaanhoitajalta että voisko saada sen kuurin millä ne sais alkaan niin se meinas että hyvin voi odotella sen puoli vuotta.?? Ja lisäsi vielä että tokihan raskaaksi voi tulla vaikka menkkoja ei tulekaan.. voiko pitää paikkansa?



Alkaa tympästä jo pikkuhiljaa tämä odottelu :( ketään muuta samassa jamassa?? Tahtoisin myös kuulla miten teillä muilla on lähteny kroppa käyntiin pillereitten jälkeen ja miten olette raskautunu? Kiitos jos joku viittis vastata :)

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
27.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lopetin pillerit marraskuussa 2007. Siitä saakka menkat ovat tulleet kiltisti ajallaan. Kierto on tähän saakka kestänyt 28-33 päivää. Aloitimme yrityksen huhtikuussa. Sain sekä huhti- että toukokuussa vahaiset keskenmenot, raju vuoto ja kovat kivut alkoivat tuolloin noin viikon myöhässä siitä, kun menkkojen olisi pitänyt alkaa. Toisen km jälkeen kävin gynellä. Testaili kaikenlaista, mitään vikaa ei löytynyt ja käski jatkaa yrittämistä.



Tämä meneillään oleva kierto on mennyt yritystauon merkeissä, tosin nyt olen odotellut menkkoja alkavaksi jo reilun viikon. Kp taitaa olla jo 38. Välillä on menkkamaisia kipuja, mutta mitään ei kuitenkaan tule. Testi näytti muutamia päiviä sitten negaa, raskausoireita en ole tällä kertaa bongannut. Mitään varsinaista syytä tähän myöhästymiseen en keksi, vaan kaikki on ollu aivan samalla tavalla kuin ennenkin. Ärsyttää ja huolestuttaa. Miksi ihmeessä kropan täytyy oikutella juuri kun oltaisiin pääsemässä uuteen yrityskiertoon.



En nyt tiedä, auttoiko tämä sinua yhtään, mutta tässä mun tarinani.

Vierailija
2/2 |
29.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse lopetin pillerit viime heinäkuussa, sen jälkeen jäi kahdet menkat pois. Palattuaan vuoto oli runsasta ja kierto lyhyt, keskim. 22-26 päivää. Eipä sillä kierrolla paljon tärppäile. Tammikuussa hain Terolutit tasaamaan kiertoa, raskaaksi tulin huhtikuussa :-)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla