Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En tarkoita kehuskella, mutta

Vierailija
04.02.2006 |

pännii seuraava juttu. Oon tosi nopea käänteissäni, siis puhun ja toimin nopeasti, " hoksaan" asiat nopeasti ja oon porukassa yleensä ekana kärryillä siitä, mistä on kyse. Oon ainoana nuorena ihmisenä töissä meidän tiimissämme, muut on joko keski-ikäisiä tai kohta eläköityviä ikäihmisiä. Alkanut turhauttaa tosissaan, kun kaikki hoidetaan niin helvetin hitaasti, kangistuneesti ja jumittaen tuolla töissä. Asioita vatvotaan päivätolkulla, pientenkin asioiden hoitamiseen ja järjestämiseen varataan vähintään kolminkertainen aika mikä multa siihen menee. Tietoteknisissä taidoissaan kaikki on mua järkyttävästi jäljessä, jonku sähköpostin kirjoittaminen, dokumentin kirjoittaminen, kuvan kopiointi tms. tuottavat älyttömästi vaivaa muille. Tuskaa katellakin, kuinka hitaasti ja epätarkasti asiat voidaan hoitaa.



Summa summarum, alan olla ihan hajoamispisteessä tuolla töissä. Kaipaan töihin dynaamisten, nopeiden, tehokkaiden ja innovatiivisten ihmisten pariin. Mitä mäkin tuolla mätänen ja lahjojani tuhlaan!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
04.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Vierailija:


pännii seuraava juttu. Oon tosi nopea käänteissäni, siis puhun ja toimin nopeasti, " hoksaan" asiat nopeasti ja oon porukassa yleensä ekana kärryillä siitä, mistä on kyse.

:)

Vierailija
2/3 |
04.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oisko sun mahdollista saada töissä lisää haasteita, johon keskittyä, kun toiset duunaa vielä samoja tehtäviä tai sitten haet nuoremmasta yhteisöstä työtä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
04.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllähän siinä hermot menisi, jos joutuisi kaikkia selviä asioita vatvomaan pitkät ajat. Vaihda ihmeessä dynaamisempaan työpaikkaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän kaksi