Koulunkäyntiavustajan työaika?
ELi mulla olisi hakusessa työpaikka sos. alalta. Työaika saisi olla maks. 6h päivä. Mieluiten 4h/päivä.. Onkohan tälläisiä työpaikkoja miten sos. alalla nykyään? Työ lasten parissa olisi koulutusta ja mielenkiinota vastaavaa.
Kiitos vastauksista!
p.s. katsoin jo mollin sivut, mutta menneet vaikeiksi. Ja työtä on mulla varaa etsiä 1.5v, mutta ajattelin aloittaa ajoissa ; )
Kommentit (4)
ja sinne otetaan mieluusti kouluttamattomia pitkäaikaistyöttömiä mistä vielä maksetaankin työllistämistukea tai osa jopa on pelkällä työmarkkinatuella ja siihen 8e päivä, kyllä työttömiä osataan hyväksikäyttää.On vain sanahelinää että siihen tarvittais tutkinto, vaikka niitä koulutuksia toki järjestetäänkin.
Toivottavasti löydän sellaisen ja toivon, ettei minua katsota ylikouluttautuneeksi (hyötyähän siitä luulisi vain olevan työnantajlle). Mutta eipä truosta koskaan tiedä!
Kiitos vastauksestasi!
Teen 30 h viikossa.
Yo/kka