Ongelma seksielämässä...
Mieheni laukeaa melko nopeasti ja mä taas en :( Tän vuoksi mä oon tosi tyytymätön meidän seksielämään, koska "saan" kovin harvoin. Nykyisin oon alkanu karttaa koko seksiä, koska en saa siitä kuitenkaan melko varmasti mitään tyydytystä vaan ainoastaan pahan mielen. Mitä tässä voisi tehdä? Miestä tietysti myöskin haittaa tilanne, koska olemme puhuneet siitä ja hän tietää, etten ole tyytyväinen. Mikä avuksi?
Kommentit (6)
Miehellä menee viisi minuuttia saavuttaakseen orgasmin, naisella 20 min. Kukaan yli 15-vuotias mies ei voi olla niin itsekäs, ettei näkisi vaivaa sen puuttuvan 15 min kuromiseksi.
Yhdynnässä saa vain rajallinen määrä naisia, ja harvoin yhtä nopeasti kuin mies.
Yhdyntä on pieni osa seksiä, eikä missään nimessä tärkein.
Suuseksillä tai muuten orgasmi on niin laimea verrattuna "normaaliin" orgasmiin, etten siihen jatkuvasti haluis tyytyä :( Vaadinkohan liikoja?
ap
Voin suositella, se todella antaa mahtiorkut!
seksielämää, että mut hoidellaan joko ennen tai jälkeen, olen siis se "väärällä" tavalla toimiva, joka pitää jotenkin huomioida erikseen. Orgasmi yhdynnässä on kuitenkin parhaimman tuntuinen. Tässä jotain, jota ap ja mies voi kokeilla:
-lisäkiihotus esim., vibra tai sormet
-kortsut, jossa lievästi puuduttavaa ainetta --> miehellä kestää vähän pitempään tulla
-on myös jotain puristus- ja rentoutustekniikoita, joiden avulla mies voi kehittää kestävyyttään, vaatii aktiivista treenaamista
Kai olet aina valmiiksi kunnolla kiihottunut kun aloitatte yhdynnän? Oletteko kokeilleet erilaisia asentoja ja löytäneet sellaisia, mitkä on sun laukeamisen kannalta parempia?
Suuseksillä tai muuten orgasmi on niin laimea verrattuna "normaaliin" orgasmiin, etten siihen jatkuvasti haluis tyytyä :( Vaadinkohan liikoja?
ap
Mutta aika makeet tulee silloin kun ensin mies sormeilee ihan siihen miltei räjähtämispisteeseen ja sitten tulee sisään ja jatkaa sormen kera (tarvittaessa) samaan aikaan. Ja siinä.... =0P
etu- tai jälkikäteen vaikka suuseksillä? Tyhmää mun mielestä jumittaa tuollaisessa tilanteessa, ei molempien tarvitse saada orgasmia yhdynnässä tai yhtäaikaa.