Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mies ja lapset pitkällä kesälomalla, itsellä ei lomia. Ahdistaa!!

Vierailija
22.06.2008 |

Olen aloittanut työt uudessa paikassa juuri sopivasti maaliskuussa, joten lomaa ei ole tänä kesänä päivääkään. Yhden perjantain olen onnistunut saamaan vapaaksi.



Kaikki tutut hehkuttavat kuinka ovat rentoutuneet ja tehneet sitä ja tätä, me ei päästä koko perheen voimin mihinkään :( Tiedän, että monella perheellisellä sama tilanne, mutta jostain syystä ahdistaa ihan hirveästi!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
22.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi ette tee viikonloppureissuja perheen kesken?

Vierailija
2/4 |
22.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

ensi vuonna on paremmin, koita ajatella näin.. teet työtä perheenne hyväksi... rahan tuloa ei voi estää :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
22.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itsestä viis, hyvä että on töitä ja palkkaa.

Vierailija
4/4 |
22.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

tuttu tunne. meillä juuri samoin! itsellä pitää itkua vääntäen mennä töihin. toisaalta ristiriitainen tilanne, kun on onnellinen työpaikasta, mutta toisaalta harmittaa kun ei ole lasten kanssa, jotka meillä vielä ovat kovin pieniä... tsemppiä sulle!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi kolme