Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sairaalan lastenhoitajat

Vierailija
14.01.2006 |

Mikä on palkkanne? Minulla kaikki koemuslisät ja palkka 1804, eli ei " päätä huimaa" . Toki vuorotyölisät päälle mutta nehä on korvausta huonoista työajoista, ei mielestäni palkkaa.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
14.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikä olet ammatiltasi? Minkälaista työsi on? Opiskelen lähihoitajaksi ja kiinnostaa juuri tuo sinun työsi. Kiitos jos jaksat vastata.

Vierailija
2/2 |
14.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Työskentelen synnytyssairaalassa lastenhoitajana. Olen alle 40v mutta kun meidän harvat lastenhoitajat poistuvat eläkkeelle tai toisiin töihin tilaalle palkataan aina kätilö. Ikävä kyllä lähihoitajia ainakaan meille ei palkata. Lastenhoitajan koulutus oli todella hyvä (yhtään väheksymättä lähihoitajan koulutusta!) meilläkin pari lastenlääkäriä on todennut että " mieluummin kierrän lastenhoitajan kun kätilön kanssa koska lastenhoitajalla on se todellinen tieto lapsesta" .

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme neljä