Jos pitäisi valita aviopuoliso Muumilaaksosta, kenet ottaisit?
Kommentit (22)
Just passeli. Yöpyisi ulkosalla, keittelisi omat ruoat ja soittelisi mulle huuliharpullaan. Ei pääsis suhde kulahtamaankaan kun olisi aina puolet vuodesta muualla.
Naiselle siellä ei ole ketään varteenotettavaa puolisoehdokasta. Muumipappa on liian itsekäs (ei ota vastuuta perheestä, vetäytyy omaan rauhaan jne.), Nuuskamuikkunen on romanttinen, mutta ei oikein aviomiesainesta hänkään, liian kulkuri... Muumipeikko on sellainen peruspertsa, luonteesta ei ole niin mielikuvaa.
Jostain syystä sytyn käsistään käteviin miehiin. Siis sellaisiin nikkarityyppeihin, jotka tuosta noin vaan värkkäävät jos jonkinlaisia systeemejä pystyyn.
Olen bi ja joku hoitaisi talouspuolen
... sellainen kyllä löytyy jo tästä perheestä.
Muumipappa on täysin poissuljettu vaihtoehto. En ikinä ottaisi miestä, jonka elämäntehtävä on nukkua ja haaveilla vaimon pyörittäessä kotia.
Muumipeikko on kuin pikkuveli, eli ei hänestäkään aviomieheksi ole. Niisku voisi olla ihan hyvä vaihtoehto, kuten joku jo ehdottikin. Kätevä, aikuinen ja tyylitietoinen.
Olen ollut ihastunut n. 4-vuotiaasta asti :)
Se olis kätevä remonttireiska ja viihtyis autotallissaan nikkaroimassa tarvittaessa.
Tykkään hajamielisistä, paneutuneista tutkijatyypeistä. Nytkin kotona sellainen! :-)
Salaperäinen ja seksikäs.
Myös Nuuskamuikkunen olisi aika sexy , mutta kumpikaan ei taitaisi olla ihanteellisinta aviomiesainesta... :)
ehdottomasti!
Se on ihanan tuhma!!
Iso ja turvallinen. Ei kukaan hyppisi silmille ;)
Ja se on sellainen symppis kuitenkin, vaikka kaikki pelkää.
Ei sitä pidä aloilla mikään.
Paras se on kuitenkin.
Oma mies on aika samanlainen, ja kyllähän sen kanssa pärjää. ;)
Jos olisin sinkku ja haluisin vähän meininkiä, ottaisin Nuuskamuikkusen tottakai. :D
Tykkään välillä olla ihan rauhassa, joten hyvä että mies on välillä omilla teillään.
Mörkö!Iso ja turvallinen. Ei kukaan hyppisi silmille ;)
Ja se on sellainen symppis kuitenkin, vaikka kaikki pelkää.
Ei varmana ole!
Mutta Tuutikki taitaa olla...
iso ja ruskeasilmäinen, turvallinen, rauhallinen ja järkevä. Ihan kuin mieheni :D.