Mikä minua vaivaa?
Tunnin päästä lääkäri enkä tiedä mitä pitäisi epäillä. Olenko raskaana vai onko tämä jotain muuta??
Eli selkäkivut alkoivat marras-joulukuun vaihteessa, nimenomaan alaselkä kivut ja se vaivaa liian usein. Syynä voi olla myös uusi työ jossa joutuu seisomaan suht paljon. Lisäksi alavatsa kipua on tullut välillä, sekin lähinnä menkkamaista kipua, mutta menkat on ollut viimeeksi kesäkuussa 2004 hormonikierukan takia.
En uskoisi, että kierukka olisi postunut tai vastaavaa koska en ole tuntenut mitään ja sen pitäisi kyllä tuntea jos kierukka poistuu, liikahtaa paikoiltaan tms.
Ihmetystä lisää vielä se, että viime viikolla eräs ilta alkoi hirveän huono olo ja yöllä nousi korkea kuume. Mitään muuta ei ollut kuin kuumetta ja hillitöntä kipua koko kropassa.
Pieni epäilys kyllä on että olisin pieniin päin... (: voiko olla mahdollista?
Kommentit (3)
Mutta kun ei viitsis nyt lähteä (tänään on vapaa päivä) kotonta hakemaan testiä ja mennä sitten lääkäriin, tosin olisin silloin paljon viisaampi tilanteeni kanssa jos nyt testin hakisin ja tekisin.
Meillä on yksi lapsi ennestään, mutta mitään saman kaltaisia oireita ei ole kun esikoista odottaessa.
Jännittää (:
Soittelin terv.keskukseen aamulla ja en ole raskaana... vatsakipu ja selkä eivät kuulema liittyneet toisiinsa, oma lääkäri oli lomalla ja sijainen oli mies joka oli tosi kovakourainen.
Onneksi ei kerennyt tekemään gyne tutkimusta... huoh... vastaanoton jälkeen oli ihan pahoinpidelty olo.
Tuosta raskaus jutusta tuli hieman huono mieli, jotenkin toivoin, että olis ollut positiivinen tulos. Eipä meillä ole mitään puhetta ollut, että yritettäisiin uutta vauvaa kun tämä kierukkakin on, mutta koska vaan senhän voi poistaa.
Miten sitä jaksais kahden lapsen kanssa? esikoinen on 2-vuotias ja hänellä on kova " hauva-hauva" vaihde päällä, eläimiä ei ole koska mieheni on allerginen, mutta eikö tuo vauva olisi hyvä vastine hauvalle?? :D saisi isosisko hoidella hauvan sijasta vauvaa :D
varmaankin virtsatie tulehdus.. minulla samat oireet ja levisi mtöhemmin munuaisiin... menkat jäi pelkästä jännittämisestä,,,,