Maanantaihin helmet
Kommentit (2)
Enpä juuri ehtinyt koneelle viikonloppuna, joten uuden vuoden toivotukset nyt sitten hiukan myöhässä! Meillä vuodenvaihteen vietto meni ihan rauhallisesti, eli kotosalla oltiin koko perhe, nakkeja syötiin ja muutama rakettikin ammuttiin. Poika 2v pelkäsi raketteja, hoki vaan että " mennään autoon" . Seuraavana päivänä oli sitten ripulilla, johtuiko raketeista vai nakeista, mene ja tiedä =)
Masussa kaikki edelleenkin ennallaan, vaavi melskaa päivittäin. Pikkuhiljaa alkanut tulla mieleen että kohtahan se jo syntyy, pitäisiköhän jotain laittaa valmiiksi.. en vaan tiedä mihin laittaisi kun taapero palasi nukkumaan meidän makkariin. Kaikki hankinnat alkaa kyllä olla jo valmiina.
No joo, enpä taida nyt enempää aikaa viettää täällä palstailemassa kun ei tuota uutta kerrottavaakaan juuri ole. Mukavaa tammikuuta kaikille!
Manna ja eekuli 32+3
Ja taitaapa näistä pinoista olla ensimmäinen minkä aloitan :)
Vuodenvaihde meni rauhallisesti anoppilassa, eilen palailtiin. Mies otti muutaman paukun mutta rauhalliseen tahtiin kun eilen aamusta ajettiin kotiin ja minä en enää ajele...
Luulin että meidän suhteessa on vuosien varrella koettu tunneskaala jos toinenkin mutta kyllä taas ylitsevuotava rakkaudentunne omaa perhettä kohtaan pukkaa päälle. Miten mä oon voinut saada noin ihanan miehen ja poitsun ja vauva tulossa <3 <3 <3 !!!!!
Ammuttiin muutamat raketitkin ja poika oli niin reipas että! Arastelinkin että olisi voinut pelätä mutta toinen niin reippaasti katseli taivaalle ja selitti kovalla samasti :)
Mulle on iskenyt nyt vatsatauti, ei ollenkaan kiva! Eilen aamusta oli masu sekaisin, iltapäivästä oksetti ja yöllä pukkas kunnolla päälle. Eikö täällä ollut hiljattain samaa vaivaa liikenteessä? Menikö helpolla ohi? käännyittekö neuvolan puoleen[mulla huomenna muutenkin]?
Mies lähti aamuun töihin ja laitoin poitsun sitten mukanaan mummolaan päiväksi hoitoon. Voi toista pientä kun aamuyöstä kiskotaan ylös ja toppareleet päälle. Toinen vaan ihmeissään hymyili ja höpötteli, oli kuulemma naureskellut koko automatkan, kaikki kymmenen minuuttia :)
Mies kasaa tänään lipaston pienen vaatteille jos pääsis vihdoin niitä pesemään ja laittamaan... :)
Mutta nyt takas vessaan[....] ja lepäämään.
Marju, poitsu ja Minni 34+4