Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
kokemuksia tuetuista lomista?esim.lomayhtymä
Kommentit (2)
niin, ja eihän se tietty mikään mökki kelpaa vaan hotelli pitää olla!!! ei paljoa kannattais olla nirso niitten paikkojen suhteen jos ei kerran ole muuten varaa mihinkään mennä!!!
älyttömiä vaatimuksia, just tollasille niitä lomia ei pitäis antaa!!!
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Ainakin Lomaliiton lomilla olemme olleet. Olemme lomailleet aina hotellissa; mihinkään mökkiin tai lomakylään en suostu menemään. Viimeksi olimme Savonlinnan Casinolla. Myös Kuopion Rauhalahdessa olemme lomailleet useamman kerran, ja yhden kerran Espoon Korpilammella.
Meillä on iso perhe ja olemme saaneet kaksi huonetta käyttöömme. Emme tykkää osallistua mihinkään järjestettyyn toimintaan, vaan loma-ajan ohjelman olemme järjestäneet itse. Yleensä lomilla on ollut puolihoito, joskus myös täysihoito. Ensi kesäksi aiomme taas hakea tuettua lomaa, koska ilman lomatukea emme pysty lähtemään kodista mihinkään. Olen ollut aina oikein tyytyväinen.