Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

JOULUSIIVOUKSESTA!!

Vierailija
21.12.2005 |

meillä on pieni kaksio joka oikeasti pitää siivota suunnilleen joka toinen päivä...muten villakoirat parketilla jne muruja joka paikassa.. siksi kysynkin, teettekö joulusiivouksen torstaina vai vasta aatonaattona??



Minulla ois torstai vp mutta sitten aattona tai viimeistään joulupäivänä pitäis olla kaivamassa imuria esiin...



auttakaas

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
21.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä olen perusteellisen siivouksen jo tehnyt, mutta aatonaattoiltana sen jälkeen kun kuusi on nostettu sisälle, aion tehdä vielä normaalisiivouksen, eli pyyhin pölyt, imuroin, pyyhin lattian ja vaihdan puhtaat pyyhkeet ja lakanat. Sitten on aattoaamuna kiva herätä puhtaaseen kotiin.

Vierailija
2/3 |
21.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

joten taidanpa tehdä suursiivon huomenissa lattian pesut sun muut ja sitten pe iltana käyttää imuria ja rättiä:)



t. ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
21.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on viisi henkilöä ja tilaa huimat 80 neliötä. Kun yhden paikan saa siivottua, toinen on jo sekaisin. Tänään imuroin, pesen lattiat ja kaikki pyykit ja vessan. Illalla pyyhin pölyt. Perjantaina imuroin ja vaihdan lakanat. Vihaan siivoamista!!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yksi viisi