Nuoria tuplaäitejä?
Onko täällä ketään nuorta tuplaäitiä? Itse olen 19 vuotias,kesällä syntyneiden kaksosten äiskä. Ilmoitelkaa itsestänne...ois kiva vaihtaa kuulumisia.
Kommentit (20)
Eli ikää 24V ja tunnen itseni kyllä tosi nuoreksi. Menee varmasti helpommalla tämä vauva-aika näin nuorena. Tyttö ja poika 1V1kk ja poika 4V.
täytin tosin heti tammikuussa 25, ku tyttö ja poika synty joulukuun alussa, just siis täyttivät 5v
vaikka en enään mikään kovin nuori olekkaan. Olen nyt 26v ja minulla on 6vuotiaat kaksostytöt. Mutta olinhan silloin suunnilleen sinun ikäisesi kun tytöt sain. Huomaa et aika on mennyt kuin siivillä ku nyt minun kaksoseni on jo eskarilaisia, mut voimia sulle ja muillekkin kaksosäideille!!!
Minäkin itseäni vielä suhteellisen nuorena pidän.23 tuli vasta täyteen.Laskettuaika ois 3.3.06 ja ensimmäisethän tässä on kysessä.Paljon terkkuja vaan muillekkin tuplamameille ja paljon hyviä vointeja ja jaksamista näin joulun alla. :)
Olin 23v kun tuplat syntyivät 1v6kk sitten.
Joulunodotuksia kaikille...
En ehtiny lukemaan tekstejä loppuun asti joten oletan olevani nuorin meistä :)
Eli 18vuotias kaksostyttöjen äippä täällä hei! Tytöt on nyt jo 1v2kk!
eli oon 20 vuotias ja odotan kaksosia vko 28!!=)
Minä olen 22wee ja kaksostytöt 4kk.
Minä olen 23wee ja on 4kk vanhat kaksoset
...eli vauvojen laskettuaika 20.huhtikuuta ja mä täytän heinäkuussa 24v. Eli nuorena itseäni pidän...
Pakko oli tulla silti pinoutumaan kun kumminkin itseäni suht nuorena pidän;) Eli ikää on 26v. (just marraskuussa täytin) ja esikoinen on 2v3kk ja kaksostytöt 3vko!
r-p
Itse olen 25v, pojat täyttävät ensi kesänä 4v ja tyttö 3v. Niin se aika vierähtää...
Siis piti ilmoittautua, mutta pieni herra tuossa autteli vähän näppiksen käytössä ja jälki on sitten sen mukaista. Mutta siis 25-vuotias tuplamamma olen, esikoinen on 3v ja tuplat, tyttö ja poika 9kk.
ridexi
Taisinpa laittaa siihen vielä epähuomiossa väärän iänkin eli älkää ihmetelkö, jos tähän jostain takautuvasti ilmestyy mun ilmoittautuminen väärällä iällä..-)
Juu eli nuori tuplaäiti täällä myös. Mulla ikää 22-vuotta ja muksuilla 7 kk. Täähän onkin ihan hauska galluppi, kun mulla ei o pienintäkään hajua palstailijoiden iästä. Jotain veikkauksia tietysti, mutta ne menee aika usein mettään..:)
Dummy + termiittikaksikko (7kk)
eli ikää on nyt 23v,just täyttänyt ja lapset sen 1v7kk. Eli mitäs nyt olin kun lapset syntyi...21v taisin olla. Kyllähän multa usein kysytään sitä että olenko oikeasti näiden äiti:)
itteeni " vanhana" täytin nyt syksyllä 24 mulla on poika 3,6v ja tytöntylleröt 1,6v
Vaikka en itse vielä kovin vanha ole (27) niin ne kaksoset olisin kyllä ottanut elämään vähe nuorempana:)))
En koe kaksosia minkänäköisenä rasittena, mutta joskus vaan tuntu, että olisin 20-23 vuotiana jaksanut paremin:))
T:Paksuna 32+5
Elikkä olen 22v tuplaäiti ja tytsyt on nyt kohta 4kk!
Mielestäni se on vaan ihana etu että nuorena tällainen onni kolahtaa..eipä taitais vanhana enää jaksaa,taikka mistäs sitä tietää..
Täälläkin olisi yksi tuplamami, ikää minulla 21v. Suht nuori siis :)
Meidän tyttöset täyttivät juuri pari päivää sitten 6kk! Kyllä se aika juokseekin nopsaan! Terkkuja ja oikein mukavaa ja ihanaa joulun odotusta kaikille!
Hippiäinen ja haisulit
Oon 25 v. Esikoinen 2 v 9 kk ja kaksostytöt täytti just vuoden. =)