Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuinka monella ultran sukupuoliarvio mennyt vikaan?

Vierailija
10.12.2005 |

Kyseessä tavallinen 2d-ultra ja rakenneultra tehtiin rv 19+. Lääkäri arvio tulokkaan pojaksi, mutta uskaltaiskohan sitä ruveta ostelemaan jo vaaleansinisiä potkareita?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
10.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Poika tuli. Mutta myönnän, että vaikka olinkin 100% onnellinen terveestä ihanasta toisesta pojastani, niin sisimmässäni itkin, tyttöni oli ikään kuin " kadonnut" . Mutta siitä sisuuntuneena meille sitten syntyi 2 vuotta myöhemmin 3 lapsi, pieni tyttö, joka sai sen nimen, mikä 2 oli päätetty. En oikeastaan suosittele kenellekkään kysyä kumpi tulee ultrassa, sillä vaikka sitä itse ajattelee että samakumpi tulee, niin ei se ole, kun on puolet raskaudestaan odottanut tiettyä sukupuolta.

Vierailija
2/5 |
10.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Menin ja ostin vaaleanpunaisia mekkoja, vannan, hiusharjan...sai poika sitten kylpeä vaaleanpunaisessa vannassa =)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
10.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ultra tehtiin lapsveden takii viikoi 39+2 ja juu edelleen sitä mieltä et poika ku munakki näkyy. Noh synnytyssalissa ylläri että tyttöhän se täältä tuli. Että noihin ei oo mitään luottamista!

Vierailija
4/5 |
10.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on molemmissa raskauksissa ultrattu rv 22-24 ja molemmilla kerroilla on näkynyt pippeli ja pallit niin selvästi ettei niissä ole mitään erehtymisen varaa. Toinen ei tosin ole vielä syntynyt mutta olen silti lähes 100% varma asiasta.

Vierailija
5/5 |
10.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itsellä ultrat pitäneet aina paikkansa. Ja nimenomaan pojan kohdalla näin itsekin niin selkeät " vehkeet" , että ei mitään erehtymisen mahdollisuutta. Rv oli 20 tasan ja jätkä kelli selällään.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi viisi