Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mä oon varmaan maailman pahin nalkuttaja,

Vierailija
09.02.2013 |

mut mua kypsyttää maailman eniten, kun mies lämmittää aina sähkösaunan paljon ennenkuin kukaan sinne "ehtii". Ja jos mä ehdin sinne heti, kun sauna on valmis, niin mies vetkuttelee vaikka tunnin ennen saunaanmenoa. Miksi ihmeessä sinne saunaan ei voi mennä silloin heti, kun se on valmis? Tai voisiko sen lämmittää myöhemmin, jos ei koskaan ehdi ajoissa?



Tänäänkin olin yhden lapsen kanssa menossa ja sanoin miehelle, että käykää te muut jo saunassa ennen meidän kotiintuloa, niin me päästään heti saunaan. No, me tultiin kotiin, kukaan ei ollut käynyt saunassa. Mä menin heti parin lapsen kanssa, ja kun tulimme pois, mies alkoi tehdä saunaanlähtöä yli puoli tuntia meidän saunasta tulon jälkeen.



Mun mielestä on niiiiiiin turhaa sähköntuhlausta, kun ei mennä sinne heti. Ja tämä sama ongelma on jokaisena saunapäivänä.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla