Miksi matalasti kouluttautuneet tai jopa vain pk:n/lukion käyneet naiset saavat ne sporttisimmat...
Kommentit (11)
esim. Kimi Räikkönen ja taitaa se Martinankin mies ola rikkaasta suvusta...
ehkä kouluttautuneilla naisilla ei ole aikaa käydä vakavasti treffeillä ku kesittyy uraan ja opiskeluun - miehet ottaa rennommin ja ottaa tarjolla olevia huolettomia naisia jotka pärjäävät elämässä ihan yhtä hyvin vaikka ovatkin ehkä vain lähihoitajia tai vaatekaupan kassoja
Enpä ole havainnut. Kyllä ne röökiä vetävät, sohvalla kaljoittelevat läskiperseäijät kasautuvat vähän koulutetuille naisille. Juristit, lääkärit ja muut korkeasti koulutetut, varakkaat tyypit seurustelevat ja menevät naimisiin lähinnä keskenään.
esim. Kimi Räikkönen ja taitaa se Martinankin mies ola rikkaasta suvusta...
jos miettii jotain jääkiekkoilijaa, niin onhan ne sporttisia, mutta korvien väli yltää lähinnä jonkun lähärinaisen tasolle. Tai missin.
Mitä Räikkösiin tulee, Kimi on varakas ääliö, ja Jenni on kaunis ääliö. Ääliöys yhdistää.
Jennillä ja Kimillä on sama koulutustaso.
Mää en saanut miestä ollenkaan.
Mutta jos näistä formulatähdistä ja jääkiekkoilijoista puhutaan, niin ei kai nyt kukaan koulutettu nainen jää katsomaan sellaista luuseria, joka haaveilee jostain menestyksestä, kun kaahailee karvanoppineen, tai lätkii jotain muoviläpyskää.
Cheekin exä ollut jokin ratsastajatyttö?
jos nyt muutama missi on saanut miehekseen NHL-kiekkoilijan niin se ei vielä tee tästä yleispätevää totuutta.
Sen sijaan jos nyt ajatellaan ns. tavallisia ihmisiä niin koulutetut ja hyvin tienaavat ihmiset ottavat usein kaltaisiaan puolisoita.
valitsisi koulutetun naisen? Ihmiset valitsevat tutkitusti itsensä kaltaisen kumppanin. Sen sijaan koulutettu miljonääri valitsee todennäköisemmin myös koulutetun kumppanin.
Ehkä sinun tuttavapiirissäsi. Tilastollisesti koulutettu nai koulutetun ja varallisuuskin on pääsääntöisesti koulutetumpien osana