Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lumia 820 ja soittoäänien / musiikin lisääminen

Vierailija
03.02.2013 |

joo, voi pyhä yksinkertaisuus...



Saan ladattua puhelimeen musiikkia, mutta en saa laitettua niitä soittoääniksi... Yrittänyt ja yrittänyt, vaan...



Miten laitat?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
14.01.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

kytke usb:llä puhelin tietokoneeseen avaa puhelimen kansio > ringtones > ja sinne laitat musiikin jonka haluat soittoääneksi ja sen jälkeen usb irti ja sen jälkeen se löytyy iha ylhäältä kohdasta "mukautetut" :)

Vierailija
2/4 |
03.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ainakin 800 Lumiassa soittoääni saa olla max 40 sec pitkä (joku kokorajakin oli, en muista mikä) mp3 muodossa ja olikohan se genre mikä pitää olla ringtone. Tuon ringtonen saa astettua zunessa biisin päältä hiiren 2-toiminto ja edit.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
03.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

musiikkia ei käsittelemättä saa soittoääneksi. Helpointa on etsiä soittoääniä eri sovelluksista, niitä löytyy kun menet sinne appstoreen vaikka kuinka paljon.

Vierailija
4/4 |
03.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laita puhelin tieto koneeseen kiinni,määritä haluamasi kappaleet Windows Phone - sovelluksissa soittoääniksi ja synkronoi. Löytyvät sitten Asetukset -Äänet.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi neljä viisi